« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 13 14 »
Міністерство освіти і науки надає роз'яснення щодо внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" Міністерство освіти і науки надає роз'яснення щодо внесення змін до Закону України "Про дошкільну освіту" у частині забезпечення обов'язковості здобуття дошкільної освіти дітьми п'ятирічного віку.
Пунктом 1 статі 4 Закону України "Про дошкільну освіту" (від 11.07.2001 р.) визначено, що дошкільна освіта є обов'язковою первинною складовою частиною безперервної освіти в Україні.
Аналогічна норма присутня в нормативних документах переважної більшості країн світу, є вимогою для країн Європейського Союзу та ґрунтується на багаторічному досвіді й численних висновках науковців різних профілів (психологів, педагогів, медиків тощо).
Так, наприклад, у Франції ще в 1975 році було прийнято закон про школу, який передбачав заходи щодо забезпечення наступності між дошкільним вихованням і шкільним навчанням.
...
Читать дальше »
|
Переваги упровадження 11-річного терміну здобуття повної середньої освіти Прийняття Верховною Радою України Закону України "Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти"(щодо організації навчально-виховного процесу) викликало бурхливу реакцію усіх громадян країни. У засобах масової інформації, у зверненнях громадян найчастіше обговорюється питання запровадження 11-річної повної загальної середньої освіти. Ставлення до цього переважно позитивне. Водночас, у окремих зверненнях, інтерв'ю подається викривлена інформація, що нег
...
Читать дальше »
|
Міністерство освіти і науки звертається з пропозицією спільно зібрати реалізовані найоригінальніші педагогічні ідеї і видати збірку «1000 + 1 ідея сучасної української школи». Термін надання матеріалів – до 20 серпня 2010 року. Матеріали надсилати в електронному вигляді на адресу zag85@list.ru. Орієнтовна структура видання
...
Читать дальше »
|
К 11-летнему сроку обучения Министр образования и науки Украины Дмитрий Табачник положительно оценивает принятый парламентом закон об установлении 11-летнего срока обучения в школах. "Я думаю, что теперь придется работать над повышением качества образования", - прокомментировал Д.Табачник во вторник принятие соответствующего закона.
По словам министра, "это одна из немногих позиций, которая абсолютно консолидировано поддерживалась и учителями, и родителями, и учениками".
Министр пояснил, что отныне, после принятия закона, в Украине будет 11-летнее обязательное среднее образование и 1 год дошкольной подготовки в детском саду.
"Для этого сделаны все расчеты. Мы успеваем абсолютно нормально пересмотреть учебные программы, разгрузить их и перенести нагрузку, которая планировалась на 12 лет, на 11-летний срок обучения", - подчеркнул министр.
По его словам, если бы парламент не принял такой закон, то образование ожидала бы "катастрофа".
Кроме того,
...
Читать дальше »
|
Народные депутаты приняли в целом закон, согласно которому продолжительность среднего школьного образования составит 11 лет. За закон "О внесении и изменений в законодательные акты Украины по вопросам общего, среднего и дошкольного образования" (относительно организации учебно-воспитательного процесса) во вторник проголосовало 248 народных депутатов из 426 зарегистрировавшихся в зале.
"С 1 сентября мы будем и далее продолжать учиться 11 лет", - прокомментировал принятие закона первый заместитель председателя Верховной Рады Украины Адам Мартынюк в процессе заседания.
Он также выразил уверенность, что глава государства подпишет данный закон.
Интерфакс-Украина
|
100 днів роботи Уряду: діяльність Міністерства освіти і науки спрямована на вирішення головного завдання - забезпечення якості освіти на всіх етапах її здобуття Належать: відновлення повномасштабної плідної співпраці з Міністерством освіти і науки Російської Федерації, ініційованння скорочення терміну навчання в середній школі, а також, завдяки підтримці Уряду, збільшення загального обсягу видатків на освіту на 11 млрд. грн. порівняно з минулим роком. Протягом прес-конференції Міністр окреслив основні напрямки роботи Міністерства на найближче майбутнє. Загалом Дмитро Табачник наголосив на гострій необхідності започаткування таких програм, як "Дошкільна освіта України", "Підвищення якості природничо-математичної освіти", "Комп'ютеризація освітнього процесу" тощо, підкреслив важливість підвищення престижу праці вчителя, оптимізації мережі вищих навчальних закладів, створення покоління новітніх електронних підручників,.
Міністр відповів на всі з
...
Читать дальше »
|
УВАГА!
Спеціально організована сесія зовнішнього оцінювання для тих, хто із поважних причин не зміг його пройти під час основної сесії, відбудеться із 29 червня по 3 липня 2010 р.
Рішення про реєстрацію для участі в спеціально організованій сесії приймають регіональні центри оцінювання якості освіти.
http://www.testportal.gov.ua/
Графік проведення спеціально організованої сесії зовнішнього оцінювання: 29 червня українська мова і література 30 червня математика, біологія 1 липня іноземні мови, хімія 2 липня географія, історія України 3 липня фізика
|
З його прийняттям позашкільна освіта стала невід'ємною складовою неперервної освіти України, зупинено ліквідацію позашкільних навчальних закладів. За це десятиріччя спільними зусиллями вдалося не лише зберегти та розвинути мережу закладів, а й значно збільшити відсоток охоплення дітей позашкільною освітою - з 23.2% у 2000 році до 35,5% у 2010 році. Сьогодні в Україні в 1493 позашкільних навчальних закладах і 647 дитячо-юнацьких спортивних школах більш як 1,5 млн. вихованців здобувають додаткову освіту в позаурочний час. Беручи участь у численних фестивалях, конкурсах, змаганнях, діти реалізують свої обдарування, долучаються до світу творчості та мистецтва, техніки та науки, природи та спорту; а в Малій академії наук молодь робить перші самостійні кроки в науці. Чималим є потенціал позашкільної освіти в питаннях розвитку профільного навчання, запобігання злочинності та бездоглядності серед неповнолітніх, їх превентивного виховання. Розширюються можливості позашк
...
Читать дальше »
|
МОН створено робочу групу щодо аналізу матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов З метою з'ясування відповідності змісту та вимогам чинних навчальних програм загальноосвітніх навчальних закладів матеріалів зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, удосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, враховуючи пропозиції і звернення провідних науковців, вчителів, міжнародних експертів, наказом Міністерства освіти і науки України від 15 червня 2010 року N 570 створено робочу групу при МОН щодо аналізу матеріалів ЗНО з іноземних мов. На основі аналізу актів нормативно-правового забезпечення, програм, зразків тестових завдань ЗНО з англійської, німецької, французької та іспанської мов робоча група до 30.06.2010 року подасть свої пропозиції міністерству щодо удосконалення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов. http://www.mon.gov.ua/main.php?query=newstmp/2010/18_06/
|
Парламентські слухання на тему: "Запровадження 12-річної загальної середньої освіти в Україні: проблеми та шляхи їх подолання"
"Підсумовуючи результати слухань, Адам Мартинюк запевнив освітян, що, оскільки більшість присутніх висловилась за повернення 11-річної школи, то абсолютна більшість народних депутатів обов'язково підтримає це рішення."
Відповідно до Постанови Верховної Ради України N 2004-VI від 1
...
Читать дальше »
| |
|