Главная    Новости    Блог    Опросы    Форум    Фотоальбомы    Карта сайта
03.01.2025, 21:56
 Обратная связь   Гостевая книга      Регистрация   Вход
Спецпроекты

Новое в блоге
ВЕСНА ПРИШЛА...
"Дорогие мои учителя"
Родители не обязаны сдавать деньги в школу

Школьное самоуправление
  • Ученический комитет
  • Родительский комитет
  • Совет школы
  • Реализация права
  • Переписка с директором школы или реализация права на информацию
  • Судебные процессы
  • Результаты следственных действий
  • Уважаемые лица, принимающие решения в вопросах назначения руководителей учебных заведений
  • Об оснащении кабинета информатики
  • О формировании родительского комитета и развитии школы
  • Мини-чат

    Статистика

    Онлайн всего: 44
    Гостей: 44
    Пользователей: 0

    Главная » 2010 » Март » 1 » Сьогодні 1 березня, 60-й день 2010 року.
    21:46
    Сьогодні 1 березня, 60-й день 2010 року.

    До закінчення року залишилось 306 днів.

    Перегляньте події за

    1 березня 1815 року після втечі з Ельби поблизу Канн висадився Наполеон Бонапарт у супроводі близько 1000 своїх прихильників - почався другий етап захоплення ним влади у Франції, котрий отримав назву "Правління 100 днів".

    Наполеон Бонапарт, виходець з незаможньої корсіканської дворянської родини, почав службу в армії в 1785 році в чині молодшого лейтенанта артилерії і здійснив стрімку кар'єру в роки Великої французької революції. У листопаді 1799 року він здійснив державний переворот і став першим консулом, зосередивши в руках всю повноту влади в країні. У 1804 році 35-літній Бонапарт був проголошений імператором. Він здійснив ряд реформ, завдяки переможним війнам значно розширив територію Франції і поставив у залежність від імперії більшість держав Західної і Центральної Європи.

    Проте, поразка у франко-російській війні 1812 року привела до краху імперії Наполеона і в 1814 році, після входження військ антифранцузької коаліції в Париж, Наполеон зрікся престолу і був висланий на острів Ельба.

    Під час свого вигнання на Ельбу Наполеон І уважно стежив за подіями у Франції і за ходом Віденського конгресу, який підводив підсумки переможних воєн антифранцузької коаліції. Знаючи невдоволення французів правлінням Людовіка XVIII і про неузгодженність позицій держав-переможниць, Наполеон здійснив спробу знову захопити владу.

    26 лютого Наполеон разом із групою соратників відплив до Франції і 1 березня 1815 висадився на півдні країни. Король Людовік XVIII направив проти Наполеона військо, яке, однак, перейшло на бік екс-імператора. 13 березня Наполеон видав декрет про відновлення Імперії і 20 березня переможно увійшов у Париж. Король з двором заздалегідь перебрався зі столиці в Гент. Союзники, налякані звісткою про повернення Наполеона до влади, створили сьому антинаполеонівську коаліцію. 18 червня біля Ватерлоо армія Наполеона була розбита, і 22 червня він повторно зрікся престолу.

    Останні роки свого життя Наполеон провів у полоні у англійців на острові Святої Єлени, де й помер в 1821 році.

    Ось що трапилось в цей день року...

    86 до н.е. - Римський полководець Сулла взяв штурмом і пограбував Афіни. Наступні перемоги Сули над понтійським царем Мітрідатом привели до повного підкорення Греції Риму.

    293 - Із-за постійних прикордонних воєн в Римській імперії введено тетрархію - правління чотирьох імператорів. З 286 року Діоклетіан і Максиміан носили титул август. У 293 році вони усиновили префектів преторія Галерія і Констанція Хлора, котрих проголосили цезарями - молодшими імператорами і офіційними наступними спадкоємцями. Галерій отримав в управління дунайські провінції, а Констанцій Хлор - Галлію і Британію. Щоб не порушити цілісність імперії правлячі імператори-августи мали в майбутньому усиновлювати своїх спадкоємців і призначати їх цезарями.

    1420 - Папа Мартин V закликав християн до хрестового походу проти гуситів. Перший бій гуситів з хрестоносцями відбувся поблизу Праги і закінчився поразкою останніх.

    1562 - У Вассі (область Шампань) за наказом вождя католицької партії у Франції герцога Франсуа де Гіза його свита напала на гугенотів, які відправляли богослужіння. Кілька десятків людей було вбито і більше 200 поранено. "Кривава купіль" стала початком протестантсько-католицьких воєн у Франції, які тривали до 1594 року. У 1598 році Нантським едиктом короля Геріха V гугенотам було гарантовано свободу віросповідання.

    1565 - Іспанський колонізатор Еустахіо де Са заснував місто Ріо-де-Жанейро, в якому вже через 20 років проживало майже 4 тисячі чоловік.

    1642 - Йорк, розташований у сьогоднішньому штаті Мен, став першим населеним пунктом Америки, котрий отримав статус міста.

    1762 - Російськийімператор Петро ІІІ видав маніфест "Про дарування вільностей всьому російському дворянству", яким дав право дворянам за власною волею виходити у відставку або взагалі не поступати на державну службу.

    1776 - У Великій Британії набув чинності закон про повне торгове ембарго повсталих колоній у Північній Америці, прийнятий 25 грудня 1775 року. Цим кроком британський уряд намагався паралізувати економіку Нової Англії. У відповідь цього ж дня французький міністр закордонних справ граф Шарль Гравє де Вержен і його іспанський колега Херонім де Грімальді висловились за підтримку північноамериканських колоній у їх боротьбі за незалежність від Великої Британії.

    1799 - Франція оголосила війну Австрії, яка при підтримці Росії мала намір запобігти військовій кампанії Франції проти Італії, - почалась друга війна антифранцузької коаліції. Спочатку австрійські, пруські, британські і російські війська добились успіху в боях на території Південної Німеччини та Італії, але розбіжності між членами коаліції привели до виходу з неї Прусії та Росії, і в другій половині 1800 року французи здобули вирішальні перемоги у боях під Маренго (Італія) і під Гогенліндером (поблизу Мюнхена).

    1870 - Нищівною поразкою закінчилась війна Парагваю проти союзу Бразилії, Аргентини і Уругваю. Війна, що розпочалась у 1864 році, нападом Парагваю на Бразилію під приводом захисту Уругваю, привела до втрати Парагваєм майже половини своєї території, включаючи плодородні землі на заході та півночі, і 80% чоловічого населення країни. Президент Парагваю Франциско Лопес, фактичний диктатор, великодержавні наміри якого і спровокували війну, загинув в бою з бразильськими військами на ріці Аквідабан.

    1872 - Рішенням Конгресу США в Йеллоустоуні утворено перший у світі Національний парк.

    1911 - У Берліні у віці 58-и років помер голландський хімік Якоб Вант-Гофф, перший лауреат Нобелівської премії з хімії, один з основоположників стереометрії.

    1912 - Артур Беррі з м. Сент-Люіс (США) здійснив перший у світі стрибок з літака з парашутом.

    1919 - Після смерті імператора Лі Хі група корейських політичних діячів проголосила декларацію незалежності і закликала до проведення демонстрацій і збору петицій на її підтримку. Всю країну охопили масові заворушення і антияпонські виступи.

    1932 - В штаті Нью-Джерсі (США) викрадено дворічного сина знаменитого американського льотчика Чарльза Ліндберга. Викрадач(і) вимагали викуп у розмірі 50 тисяч доларів. Незважаючи на передачу їм необхідної суми, хлопчик був убитий (тіло знайдене 12 травня). Через два з половиною роки за скоєння цього злочину було заарештовано, засуджено і у 1936 році страчено німецького імігранта Бруно Ріхарда Гауптмана, котрий до останнього дня заперечував свою провину.

    1934 - У Харбіні імператором створеної в 1932 році маріонеткової держави Манчжоу-го проголошено колишнього китайського імператора Пу І (зрікся китайського престолу в 1912 році після утворення Китайської республіки). Проголошення монархії мало надати легітимності новій державі, яку не визнали основні країни світу.

    1935 - У результаті плебісциту, на якому 91% населення висловився за приєднання до Німеччини, спірна франко-німецька територія Саар знову перейшла під повну юрисдикцію Німеччини. Урочиста акція з цієї нагоди проходила у присутності канцлера Адольфа Гітлера.

    1941 - З початком Другої світової війни, Болгарія, яка у Першій світовій війні невдало вибравши союзника (Австро-Уоршині і Німеччина) втратила значну частину території, оголосила про свій нейтралітет. Однак, повіривши в обіцянки Гітлера повернути Болгарії Південну Добруджу і сподіваючись після поразки Греції на частину її північних земель, цього дня у Відні болгарський цар Борис підписав угоду, за якою Болгарія приєднувалась до країн Осі (Німеччина-Італія-Японія).

    1950 - У Лондоні за шпигунство на користь СРСР і видачу секретів створення атомної зброї до 14 років ув'язнення засуджено Клауса Фукса, німецького фізика-теоретика, який з 1933 року, після приходу у Німеччині до влади Адольфа Гітлера, працював у Англії і з 1945 року очолював відділ фізики в Британському ядерному дослідницькому центрі.

    1954 - На тихоокеанському атолі Бікіні США провели випробування водневої бомби потужністю 15 мегатон. З протестом проти подібних випробувань виступили Нобелівські лауреати Бертран Рассел, Альберт Ейнштейн, Фредерік Жоліо-Кюрі, котрі стали ініціаторами створення Пагуошського руху вчених за ядерне роззброєння.

    1956 - Урхо Калева Кекконен став президентом Фінляндії.

    1966 - Під час посадки на Венеру розбилась радянська міжпланетна станція "Венера-3". Запущена 15 листопада 1965 року, вона стала першим земним об'єктом, що досяг поверхні Венери.

    1968 - На англійській студії Philips Records Елтон Джон записав свою першу пісню - "I’ve Been Loving You". Звукозаписуюча компанія не розпізнала майбутню зірку і відмовилась від подальшої роботи ним.

    1970 - На виборах в Національну раду Австрії вперше перемогу здобула Соціалістична партія (СПА), яка отримала 81 мандат. 21 квітня лідер соціалістів Бруно Крайський сформував новий уряд.

    1972 - У Нью-Йорку Джон Леннон почав запис альбому "Some Time in New York City".

    1981 - Боббі Сандс, член Ірландської республіканської армії, перебуваючи у тюрмі Мейз (Північна Ірландія) почав сухе голодування, вимагаючи вважати арештованих бойовиків ІРА військовополоненими. Він помер через 65 днів.

    1984 - У віці 70 років помер Джекі Куган, перша дитина-актор зірка Голлівуду. Джекі вперше знявся в кіно у віці 18 місяців, у шість років він грав разом з Чарлі Чапліном у фільмі "Малюк"; потім були головні ролі у стрічках "Олівер Твіст", "Маленький Робінзон Крузо", "Том Сойєр", "Гекльберрі Фінн" та ін.

    1985 - В Уругваї після багатьох років правління військових до влади прийшов цивільний уряд і на посаду президента вступив Хуліо Маріа Сангінетті, обраний в 1984 році на перших за останні 11 років вільних виборах.

    1988 - Компанія Apple Computer анонсувала вихід нового пристрою CD-ROM у своїх комп'ютерах Apple II і Macintosh. Хоча CD-ROMи були відомі ще з 1985 року, саме вироби Apple, які продавались за ціною 1199 доларів, стали першими, що надійшли до масового продажу. Найбільше, що вразило фахівців, був не об'єм самого CD-диску, який в 2 тисячі разів перевершував типовий гнучкий диск, а його здатність відтворювати музичні записи. Проте, дише в середині 1990-х CD-ROMи стали стандартною частиною всіх комп'ютерів.

    1991 - Шахтарі Донбасу оголисили забастовку, вимагаючи підвищення заробітньої плати у зв'язку з очікуваним триразовим підвищенням цін на продукти харчування. У супереч забороні на забастовки до них приєнались шахтарі інших регіонів СРСР. До уряду Горбачова були висунуті економічні і політичні вимоги, а сам Горбачов мав подати у відставку.

    1992 - На референдумі в Боснії і Герцеговині, який відбувся 29 лютого - 1 березня, 63% учасників висловились за незалежність республіки. Боснійські серби бойкотували референдум.

    1994 - Боснійські серби і хорвати підписали у Вашингтоні угоду про створення спільної держави. 18 березня мусульмани, боснійські хорвати і представники Хорватії у присутності президента США Біла Клинтона підписали угоду про вступ мусульмансько-хорватської федерації у конфедеративні стосунки з Хорватією.

    1995 - У Москві в під'їзді власного дому убито популярного тележурналіста і телеведучого Владислава Лістьєва, обраного в листопаді 1994 року генеральним директором Громадського російського телебачення (ГРТ). Виступаючи 2 березня на цивільній панихиді, президент Росії Борис Єльцин заявив, що "зробить все можливе, щоб вбивці були знайдені і покарані". Їх, однак, не знайдено до сьогодні.

    1995 - На 37-й церемонії вручення нагород Греммі перемогу здобули Шеріл Кроу (номінація Пісня року - "All I Wanna Do") і Тоні Беннет (Кращий альбом - "MTV Unplugged").

    1999 - В Оттаві (Канада) представниками 133-х держав підписано Договір про заборону використання, продаж і зберігання протипіхотних мін. Протягом наступних чотирьох років в країнах-підписантах повинні бути знищені всі запаси подібних мін, а протягом десяти - демонтовано всі закладені міни. Китай, США та Росія відмовились підписати угоду.

    2000 - З метою запобігти нестримній інфляції парламент Еквадору прийняв закон про заміну місцевої валюти (сукре) на американський долар.

    В цей день народились...

    1810 - 17.10.1849, Фридерік (Францишек) Шопен, видатний польський композитор, піаніст-віртуоз.

    1879 - 1923, Александр Стоїменов Стамболійський, болгарський політичний і державний діяч, прем'єр-міністр Болгарії (1919-23 рр.).

    1904 - 16.12.1944, Гленн Міллер, американський композитор, аранжувальник, тромбоніст, керівник джаз-оркестру, один з ведучих представників музики в стилі свінг.

    1914 - Ральф Валдо Еллісон, американський письменник ("Невидимка"), публіцист ("Примара і дія"). Сьогодні - 96-а річниця.

    1922 - 4.11.1995, Іцхак Рабін, ізраїльський військовий і політичний діяч, прем'єр-міністр Ізраїлю (1974-77, 1992-95 рр.), лауреат Нобелівської премії миру (1994); убитий єврейським екстремістом.

    1927 - Гаррі (Гарольд Джордж) Белафонте, американський співак, композитор, актор ("Острів під сонцем", "Канзас-сіті"). Сьогодні - 83-а річниця.

    1937 - Євген (Еуженіу) Дога, молдавський композитор. Сьогодні - 73-а річниця.

    1938 - 10.03.2004, Борислав Миколайович Брондуков, український актор ("Вавілон ХХ", "Афоня", "Гараж").

    1940 - Йожеф Йожефович Сабо, український футболіст ("Динамо" Київ), тренер. Сьогодні - 70-а річниця.

    1944 - Роджер Делтрі, англійський рок-співак (The Who). Сьогодні - 66-а річниця.


    І пам'ятні події...

    Міжнародний день боротьби з наркоманією та наркобізнесом.

    Категория: Этот день в истории | Просмотров: 784 | Добавил: ovsanka | Рейтинг: 0.0/0
    Всего комментариев: 0
    Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
    [ Регистрация | Вход ]
    Поиск

    Случайный опрос
    Наблюдали ли Вы разницу в отношении учителя к ученикам в зависимости от успеваемости?
    Всего ответов: 29

    Календарь
    «  Март 2010  »
    ПнВтСрЧтПтСбВс
    1234567
    891011121314
    15161718192021
    22232425262728
    293031

    Категории
    Новости сайта [13]
    Новости школы [43]
    Новости за стенами школы [50]
    ПОЗДРАВЛЕНИЯ! [116]
    Этот день в истории [66]
    Международные новости [17]
    Новости Харькова и области [58]
    Новости культуры и искусства [10]
    Новости спорта [12]
    Новости образования и науки [132]
    Новости здравоохранения [19]
    Происшествия [9]
    Анонсы [11]
    Новости Украины [11]

    Архив новостей

    Сайты органов власти
  • Сайт Президента
  • Правительственный портал
  • Верховна рада
  • Конституционный суд
  • Верховынй суд
  • Генеральная прокуратура
  • Служба безопастности
  • Министерство юстиции

  • Министрество образования
  • Министерство здравохранения
  • Министерство труда и социальной политики
  • Министерство культуры и туризма
  • Министерство охраны окружающей природной среды

  • Государственная администрация связи
  • Государственный комитет телевидения и радиовещания
  • Национальный совет по вопросам телевидения и радиовещания
  • Антимонопольный комитет
  • Государственный комитет статистики

  • Облгосалминистрация
  • Харьковский областной совет
  • Официальный сайт Харьковского городского совета и городского головы
  • ГУ образования и науки ХОГА
  • Сайт городского управления образования
  • Управление по делам семьи и молодежи Харьковского городского совета
  • Главное управление статистики в Харьковской области
  • Copyright MyCorp © 2025; Rambler's Top100 KinderNews.info