28 квітня 2010 року на засіданні Вченої ради Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України було розглянуто питання розвитку Національної мережі Шкіл сприяння здоров'ю у Харківській області.
Про участь українських навчальних закладів у Міжнародному проекті "Європейська мережа шкіл сприяння здоров'ю" та розвиток Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю доповіла Кириленко Світлана Володимирівна, кандидат педагогічних наук, начальник відділу педагогічних інновацій та виховної роботи Відділення змісту дошкільної та загальної середньої освіти ІІТЗО. Головним акцентом доповіді стала теза про важливість збереження і зміцнення здоров'я учнів загальноосвітніх шкіл України. Адже, за даними МОЗ України, щороку 76% дітей ідуть до школи з певними функціональними порушеннями.
Так, у 2009 році на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 10.11.2008 року N 1023 "Про організацію та проведення конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю" та з метою розширення Національної мережі Шкіл сприяння здоров'ю проведено Всеукраїнський конкурс-захист сучасної моделі навчального закладу "Школи сприяння здоров'ю".
До організації і проведення конкурсу було залучено учнівські та педагогічні колективи, батьківську громадськість, органи учнівського самоврядування, місцеві органи влади, громадські організації. Аналіз конкурсних робіт підтвердив високий рівень професійної компетентності педагогічних колективів, їх ініціативу, творчість, досконале володіння різноманітними підходами, методами і формами роботи.
За підсумками конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу - Школи сприяння здоров'ю у 2009 році відзначено Харківську область (515 навчальних закладів) як одну з найкращих областей з розвитку Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю. На думку Покроєвої Любові Денисівни, кандидата педагогічних наук, ректора Харківського обласного науково-методичного інституту безперервної освіти, в даному регіоні вибудовується регіональна освітянська система діяльності навчальних закладів як центрів з питань пропаганди здорового способу життя, формування культури здоров'я та превентивної освіти учасників навчально-виховного процесу: "19 загальноосвітніх навчальних закладів Харківської області є переможцями конкурсу 2009 року, а 7 навчальних закладів у 2006 році визначені як освітньо-інформаційні центри Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю".
Заслухавши і обговоривши інформацію, Вчена рада інституту схвалила роботу Харківського обласного науково-методичного інституту безперервної освіти з розвитку Національної мережі Шкіл сприяння здоров'ю в області. У зв'язку з активізацією діяльності навчальних закладів України у Європейському русі Шкіл сприяння здоров'ю Вчена рада рекомендувала створити в структурі інституту Всеукраїнський науково-методичний центр Національної мережі шкіл сприяння здоров'ю. Також було вирішено питання спільного проведення Всеукраїнського форуму "Здоров'я дітей - пріоритетна стратегія розвитку освіти в Україні" (орієнтовна дата проведення - квітень, 2011 року).
|