В українських університетах наказами МОН впроваджено вільну траєкторію студента-2, нову концепцію підготовки магістрів та право одночасно здобувати два бакалаври. На прес-конференції, що відбулася у п'ятницю, міністр розповів про кожну з освітніх реформ. 1. Студенти обиратимуть не лише гуманітарні, а й професійні дисципліни З 2010/2011 року студенти вибиратимуть 25 % професійних дисциплін. Тепер нормативні дисципліни, затверджені МОН, становитимуть 50%. Ще 25% як обов'язкові встановлює ВНЗ. Інші 25% вибирає студент зі списку, який також пропонує навчальний заклад. Іван Вакарчук виконує обіцянки, задекларовані два роки тому під час приходу на посаду: "Це справді повага до автономії ВНЗ і права вибору студента. Відтепер і керівництво, і вчені ради навчальних закладів, і особисто студенти відповідальні за якісну підготовку фахівця. Таким чином, ми продовжуємо реформи у напрямку "вільної траєкторії", тепер уже на етапі вивчення фундаментальних дисциплін та професійно-практичної підготовки студентів". 2. МОН затвердило нову концепцію підготовки магістрів Термін навчання для них зросте до двох років. Освітні програми підготовки магістрів будуть поділені на: дослідницькі: поглиблення досліджень в одній з наукових галузей (2 роки); професійні: розвиток професійних та формування управлінських компетенцій (1,5 роки); кар'єрні: покращення теоретичних і практичних знань для кар'єрного зростання та підготовки до управлінської діяльності. Це формат післядипломної освіти (1-1,5 роки). Магістри дослідницької програми є потенційними винахідниками та вченими. Їх програма включає більшу кількість "наукових" годин. Магістри професійної програми набувають більше професійних та управлінських компетенцій. Якщо вони захочуть закінчити дослідницьку програму, необхідно буде провчитись ще від 0,5 до 1 року. 3. Студенти зможуть одночасно здобувати два "бакалаври" Студенти першого та другого курсів з 2010-2011 навчального року зможуть крім основної вищої освіти навчатися на "бакалавра" з культурних, гуманітарних чи соціально-політичних наук. Право на таке навчання мають студенти, що мають середній бал успішності не нижче 4,0. Термін навчання за програмами МІГО становить 3 роки (180 кредитів ECTS). Наказ МОН від 10.02.2010 р. N99 "Про Концепцію організації підготовки магістрів в Україні"
Наказ МОН від 10.02.2010 р. N 101 "Про структуру освітньо-професійних програм та навчальних планів підготовки бакалаврів"
Наказ МОН від 12.02.2010 р. N 108 "Про затвердження Примірного положення про міжгалузеву індивідуалізовану гуманітарну освіту" 26.02.2010 р. Прес-служба МОН
|