помощь учителю - Страница 5 - Форум
Главная    Новости    Блог    Опросы    Форум    Фотоальбомы    Карта сайта
23.12.2024, 04:35
 Обратная связь   Гостевая книга      Регистрация   Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
помощь учителю
ovsankaДата: Понедельник, 12.09.2011, 21:07 | Сообщение # 61
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
КУЛЬТУРНИЙ ЛАНДШАФТ

— географічний ландшафт, змінений цілеспрямованою раціональною діяльністю людини. Виникає на місці первісного природного або зміненого ландшафту географічного, в якому під впливом госп. діяльності сталися докорінні зміни морфологічної структури, зовн вигляду, характеру зв'язків між компонентами, геохім. та геофіз. процесів, стоку, ґрунтового зволоження, з'явилися нові високопродуктивні фітоценози тощо. Все разом узяте зумовило формування нової системи взаємозв'язків, відмінної від попередньої (вихідної). Важливою рисою К. л. є те, що напрям госп. діяльності узгоджується з природними властивостями, ця діяльність спрямована на зменшення негативного впливу несприятливих для господарства і життєдіяльності людини фізико-географічних (природних) процесів (ерозії, селів, зсувів, заболочування, засолення, посух та ін.) і макс. відтворення природних ресурсів. У К. л. регулюється стік, водно-тепловий режим, геохім. баланс (внесення добрив, відведення засолених вод), раціональне природокористування передбачає охорону ландшафту від руйнування і зберігає його в оптимізованому стані. К. л. формуються в процесі тривалого впливу певного виду госп. діяльності: землеробства (богарного, зрошуваного, осушуваного, польдерного), пасовищного скотарства, лісового, водного та рекреаційного г-ва (див. Рекреаційна територія), буд-ва (міськ., шляхового, гідротех.), меліорації, рекультивації земель тощо. Тому до культурних відносять агроланд-шафти, оазисні, меліоровані, лісо-госп., урбанізовані, архіт. ландшафти, лісопарки, дендропарки та ін. Необхідною умовою нормального функціонування, збереження і збагачення К. л. є постійний догляд за ним, раціональне впорядкування його з регульованим і нормованим природокористуванням. Див. також Антропогенний ландшафт.

П. Г. Шищенко.

Методичні рекомендації щодо визначення ландшафтних об’єктів культурної спадщини
(культурних ландшафтів)

http://www.spadshina.pl.ua/2010-01....0-51-00

КУЛЬТУРНИЙ ЛАНДШАФТ ЯК РЕСУРС ДЛЯ РОЗВИТКУ РЕГУЛЬОВАНОГО ТУРИЗМУ: СУЧАСНІ УЯВЛЕННЯ І ПІДХОДИ ДО ТИПОЛОГІЇ

http://vechervkarpatah.at.ua/publ....-0-1603


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 12.09.2011, 21:11
 
ovsankaДата: Понедельник, 12.09.2011, 21:18 | Сообщение # 62
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Программа
«Старинные парки Украины»

http://landscape-gildiya.com.ua/ru....ni.html

Национальную Премию
«Украина квитуча»
Гильдии ландшафтных архитекторов Украины

http://landscape-gildiya.com.ua/profess....ja.html

Анімаційна карта областей

http://ridna-ukraina.com.ua/mapanime


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 12.09.2011, 21:21
 
ovsankaДата: Понедельник, 12.09.2011, 21:24 | Сообщение # 63
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Червонокутський дендропарк або Безцінний спадок Каразіних

http://ridna-ukraina.com.ua/harkturkrasnokut

Характерисика антропогенних ландшафтів України

http://www.bestreferat.ru/referat-120860.html


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 12.09.2011, 21:25
 
ovsankaДата: Понедельник, 12.09.2011, 21:42 | Сообщение # 64
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Розрізняють дві основні форми взаємодії річкових потоків з морем: дельти й естуарії. Річка, яка транспортує велику кількість наносів, відкладає їх при впадінні в море. Накопичення наносів сприяє розгалуженню русла, зменшенню його пропускної спроможності. Багаторукавне русло, що формується у власних відкладах при впадінні в море, називається дельтою (рис. 5).

Наноси річок утворюють за межами гирла мілководні узмор’я (надмор’я, надбережжя, узбережжя), а часто руслові форми у вигляді невеликих островів, що називаються барами та пересипами При малій наявності в річці наносів і припливних явищах умови для утворення дельти відсутні. Річка впадає в море одним розширеним, розмитим руслом, що називається естуарієм

Берег

http://www.wikiznanie.ru/ru-wz/index.php/Берег

Дельта

http://geosite.com.ua/publ/delta/147-1-0-313

ГЕОГРАФІЯ
ГІДРОСФЕРА ТА ВОДИ СВІТОВОГО ОКЕАНУ І СУХОДОЛУ

http://subject.com.ua/geographic/geo/181.html


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 12.09.2011, 21:49
 
ovsankaДата: Пятница, 16.09.2011, 21:23 | Сообщение # 65
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Цунамі

http://uk.wikipedia.org/wiki/Цунамі

Що таке цунамі?

http://pro-cikave.org.ua/who-on-that/161-shho-take-cunami.html

Цунамі в Україні

Повені – не найбільша неприємність від «дикої» води, якщо згадати, яких руйнацій завдають морським країнам такі нестримні стихії, як тайфуни й цунамі. Україна як морська держава також знає, що воно таке, коли море нападає на сушу. Неодноразово з берегів виходили і Чорне, й Азовське моря. Слава Богу, не збурювали по-страшному вітри наші рукотворні водосховища, яких лише на Дніпрі шість.

Класичні цунамі на морських узбережжях України трапляються доволі рідко і переважно слабкі: 2-3 бали за шестибальною шкалою.

Але й без них вистачає водних неприємностей, якими є так звані квазіцунамі або цунамоподібні явища – вітрові нагони, сильне хвилювання води, високі або низькі перепади її рівнів. Зазвичай вони виникають внаслідок ускладнень гідрометеорологічної ситуації, дії потужних атмосферних циклонів, сильних вітрів, штормів і ураганів. Морські хвилі поблизу узбережжя вивільняють колосальну енергію. Вони небезпечні – загрожують населенню, об’єктам, природним екосистемам, зумовлюють руйнування берегів. Саме тому їх включили до переліку «Класифікатора надзвичайних ситуацій України», який розробило Міністерство надзвичайних ситуацій 1998 року. Про руйнівні морські стихії добре знають водознавці, метеорологи, гідротехніки, геологи, сейсмологи, рятувальники. Проте вони мало що відомі широкому загалу. Нагадаємо про деякі.

14 листопада 1854 року на Чорному морі зчинилася добре знана Балаклавська буря. Під час цієї негоди південний і південно-східний вітер, так званий гарбій, підняв високі хвилі прибою. У морському пеклі опинився англо-французький флот, який тримав осаду берегів Криму поблизу Балаклави. Стихія не залишила йому шансів врятуватися. Крім військових кораблів затонуло ще й 38 торгових суден.

28 жовтня 1969 року не лише над Азовським і Чорним морями, а майже над усією Україною проходив надзвичайно активний і глибокий циклон, дули ураганні західні й північні вітри. Швидкість вітру становила 20-27 м/с, але часто була більшою, аніж 40. Такі урагани в Україні трапляються раз на 50 років. Потоки повітря вздовж Дніпра спричинили сильне хвилювання води на водосховищах. На Кременчуцькому, біля міста Світловодськ, висота хвиль сягала майже 4 м, а на Каховському – 2,5 м. Буря тривала майже 16 годин. Подекуди почали руйнуватися схили водозахисних дамб на найбільш низьких берегах Дніпра для зменшення площ затоплення. Загальна довжина таких дамб 426 км. Найбільшого натиску води зазнали дамби, хвилі на які накочувались під прямим кутом. Серед них і найвища (до 17 м) Знам’янська дамба. Внаслідок фронтальних водних навантажень на її схилі де-не-де почало руйнуватися кріплення, з-під якого вимивався насипний ґрунт. Кам’яний накид кріплення просів. Площа зруйнованих ділянок становила 100-500 кв.м. Виникла загроза руйнування дамби. Для ліквідації аварійної ситуації на дамбу були кинуті відповідні підрозділи водогосподарської експлуатаційної служби. Під час шторму багатотонні автосамоскиди безперервно доставляли сюди валуни й щебінь, якими засипали пошкоджені місця та додатково кріпили схили дамби.
Уночі 10 листопада 1981 року багатометрові хвилі обрушились на Ялту, Алушту, Севастополь, Євпаторію, Чорноморськ та інші населені пункти узбережжя Криму. Хвилі, висота яких подекуди сягала 10 м, легко піднімали і жбурляли на берег морські судна. Поблизу Євпаторії викинуло на пляж суховантаж «Констянтинівка» водомісткістю понад п’ять тисяч тонн та прогулянковий катер на 200 місць. На березі також опинився 100-тонний плавучий кран. Масивними бетонними кубами для кріплення берегів, вагою близько 60 тонн, вода гралася як дитячими кубиками. У морі пошкоджено діючі бурові свердловини «Чорноморнафтагазпрому».

Загалом на території України вітрові нагони води (нагінні повені), а також процеси хвильової абразії берегів найбільш характерні для мілководного Азовського моря, неглибоких акваторій Чорного моря, а також для внутрішніх озер і водосховищ. На Азовському морі рівень води при нагонах, які повторюються приблизно раз на 15-20 років, становить 100-150 см, а в деякі періоди – 3-4 м. На Чорному морі при нагінно-згінних явищах висота морських хвиль поблизу узбережжя може бути 8 м.

http://kakdela.kiev.ua/17466/art/3530.html


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Пятница, 16.09.2011, 21:39
 
ovsankaДата: Пятница, 16.09.2011, 21:45 | Сообщение # 66
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Случаются ли на Черном море цунами?

Цунами по-японски означает «волна в гавани». Порожденная подводным землетрясением или извержением вулкана, такая волна несется к берегам со скоростью от 50 до 1000 км/час.
В открытом океане она, как правило, не опасна, хотя и вырастает от 1 см до 5м. Но у берега водяной вал достигает 10—15(а иногда и 50) метров и обрушивается, сметая на своем пути
скалы, пристани, дома, деревья.
Цунами случались и в Черном море, на дне которого были и, вероятно, будут находиться эпицентры землетрясений. Черноморские ударные волны редко достигают даже метровой
высоты, а средняя скорость их — 120—160 км/час. Но бывали исключения! Самое ужасное —в 1 в. до н.э., когда от удара
цунами погиб, поглотился морем располагавшийся на месте современного Сухуми город Диоскурия. http://road-crimea.narod.ru/2003/black.htm

О цунами и землетрясениях на Черном море

http://www.geonews.com.ua/index.cgi?a=3206

"шторм, на думку вчених, могли спричинити два землетруси, які сталися 26 серпня в Чорному морі біля берегів Криму. Як повідомляє Геофізична служба Національної академії наук, землетруси магнітудою 3,8 і 4,0 бали сталися в Чорному морі в 106 кілометрах від селища Гаспра (Велика Ялта). Перший землетрус було зареєстровано о 16.33, другий — о 17.38. Підземні поштовхи зареєстрували сейсмологічні станції в Ялті, Алушті, Севастополі й Сімферополі. Епіцентри поштовхів розміщувалися на глибині 10 кілометрів. Сильних руйнувань і загрози цунамі не було. У регіоні Чорного моря сейсмічні поштовхи в серпні 2011 року було зареєстровано також на території Туреччини 16, 24 і 25 числа. Магнітуда землетрусів становила 4,5, 4,7 і 4,2 бали відповідно. 18 і 20 серпня трясло в Грузії. Магнітуда одного з чотирьох підземних поштовхів 18 серпня становила 5,3."

Вплив зони Вранча

Унікальна на Європейському континенті сейсмоактивна зона Вранча, розташована на ділянці стикування Південних (Румунія) та Східних (Українських) Карпат. В її межах осередки землетрусів розташовані в консолідованій корі, а також у верхній мантії на глибинах 80-160 км. Найбільшу небезпеку становлять такі, що виникають на великих глибинах. Вони спричиняють струси ґрунтів до 8-9 балів в епіцентрі в Румунії, Болгарії, Молдові. Глибокофокусність землетрусів зони Вранча обумовлює їх слабке затухання з відстанню, тому що більша частина України перебуває в 4-6-бальній ділянці впливу цієї зони. У ХХ ст. в зоні Вранча сталося 30 землетрусів з магнітудою 6,5 балів. Катастрофічні землетруси у 1940 та 1977 роках мали магнітуду 7. Південно-західна частина України, що підпадає під безпосередній вплив зони Вранча, потенційно може бути віднесена до 8-бальної зони. Потенційно сейсмічно небезпечною територією можна вважати також Буковину, де в 1950-1976 рр. зафіксовано 4 землетруси інтенсивністю 5-6 балів.

Сейсмічна небезпека Одеської області зумовлена осередками землетрусів у масиві гір Вранча та Східних Карпат у Румунії. Починаючи з 1107 року до сьогодні там мали місце 90 землетрусів з інтенсивністю 7-8 балів. Карпатські землетруси поширюються на значну територію. У 1940 році коливання відчувалися на площі 2 млн. км. Кримсько-Чорноморська сейсмоактивна зона огинає з півдня Кримський півострів. Вогнища сильних корових землетрусів тут виникають на глибинах 20-40 км та 10-12 км на відстані 25-40 км від узбережжя з інтенсивністю 8-9 балів. Південне узбережжя Криму належить до регіонів дуже сейсмонебезпечних. За останні два століття тут зареєстровано майже 200 землетрусів від 4 до 7 балів. Південно-Азовська сейсмоактивна зона виділена зовсім недавно. У 1987 році було зафіксовано кілька землетрусів інтенсивністю 5-6 балів. Крім того, за палеосейсмотектонічними та археологічними даними встановлено сліди давніх землетрусів інтенсивністю до 9 балів з періодичністю близько одного разу на 1000 років. У платформній частині України виділено ряд потенційно сейсмотектонічних зон з інтенсивністю 4-5,5 балів. На території Кримського півострова зафіксовано понад 30 землетрусів. Так, катастрофічний землетрус 1927 року мав інтенсивність 8 балів. За інженерно-сейсмічними оцінками, приріст сейсмічності на півдні України перевищує 1,5 бала, і у зв'язку з цим було визначено, що в окремих районах 30-50% забудови не відповідає сучасному рівню сейсмічного та інженерного ризику.

http://uk.wikipedia.org/wiki....7.D0.B0


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Пятница, 16.09.2011, 21:55
 
ovsankaДата: Пятница, 16.09.2011, 22:01 | Сообщение # 67
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
ПОЛОЖЕННЯ
про національну систему сейсмічних спостереженьта підвищення безпеки проживання населенняу сейсмонебезпечних регіонах

http://www.seism.org.ua/seism06-03_u.html

http://dt.ua/articles/77711

Де може статися екологічне лихо в Україні?

http://glavcom.ua/articles/1936.html


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Пятница, 16.09.2011, 22:02
 
ovsankaДата: Пятница, 16.09.2011, 22:04 | Сообщение # 68
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Землетрус на Азові

Позавчора о 12.07 сейсмічні станції зафіксували землетрус в Азовському морі. За інформацією начальника Бердянської філії МінНС Олександра Кулінича, жертв і руйнувань не зафіксовано. Їх і не могло бути, позаяк на суші сила поштовхів була незначною.

... впродовж останніх двадцяти років Бердянськ та інші міста Приазов'я трусить удруге. 30 травня 1990 року о 15.00 люди були нажахані дужче, хоча епіцентр землетрусу був набагато далі — в районі південних Карпат. Там сила підземних поштовхів сягнула восьми балів, в Криму — до чотирьох, у Бердянську та сусідніх містах були максимум трибальні поштовхи. Але й від них у «висотках» розгойдувалися люстри, з дахів летіло каміння і сміття, а школи й дитсадки кинулися виводити дітлашню на вулицю...

У 1990-му землетрус повторився — надранок 31 травня

http://www.umoloda.kiev.ua/regions/53/116/0/26358/


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Пятница, 16.09.2011, 22:05
 
ovsankaДата: Воскресенье, 18.09.2011, 18:59 | Сообщение # 69
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
У Криму відкрито першу сонячну електростанцію в Україні

http://tsn.ua/ukrayin....ni.html


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Суббота, 24.09.2011, 23:46 | Сообщение # 70
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Евро-2012 в цифрах: выгодно ли это Украине
Ровно через год чемпионат Европы по футболу 2012 уже станет историей. 1 июля 2012 года отзвучат финальные фанфары и Старый Свет узнает имя нового чемпиона континента.

После чемпионата эксперты и специалисты начнут рассказывать, что на проведение евротурнира было затрачено очень много и спрашивать, - а какой же экономический эффект от проведения Евро-2012 получила Украина? А пока вроде бы как все нормально и наших граждан из разных источников просто засыпают различными цифрами, говоря о том, что и Украине что-то припадет. «Багнет» подготовил несколько интересных цифр и фактов о предстоящем турнире.

Начнем с заявления вице-премьер-министра Украины - министра инфраструктуры и транспорта Бориса Колесникова, который сказал, что прямые затраты Украины на проведение Евро-2012 не превысят 750 миллионов долларов. ..
УЕФА уже все подсчитали.

1 300 000 000 евро – ожидаемая прибыль от проведения Евро-2012.

498 000 000 евро будет выделено на реализацию программы «Хет-трик», предусматривающую финансирование проектов развития футбола всех 53-х ассоциаций членов УЕФА на 2012-2016 г.г.

150 000 000 телезрителей будут смотреть трансляцию каждого матча в прямом эфире.

12 149 425 билетов заказали через сайт uefa.com с 1 по 31 марта 2011 года.

9 400 000 евро получит каждая национальная ассоциация в рамках программы «Хетт-трик».

1 400 000 болельщиков увидят матчи на стадионах.

100 000 болельщиков сможет вместить самая большая фан-зона в Варшаве.

20 000 евро – приблизительная стоимость кубка из чистого серебра, который получит победитель турнира.

8000 заявок ожидается от представителей СМИ, в частности аудиовизуальных и печатных, на получение аккредитации на время финальной части турнира.

5500 волонтеров будут помогать во время чемпионата.

2000 рабочих часов создавались талисманы чемпионата.

206 – количество стран, из которых пришли заявки на покупку билетов на матчи Евро.

135 – количество стран, в которых планируются трансляции матчей чемпионата Европы.

60 сантиметров высота кубка.

51 команда принимает участие в отборочной стадии турнира.

50 – количество партнеров трансляции, утвержденных на сегодня.

31 матч будет сыгран в финальной части турнира.

31 камера будет работать во время трансляции матчей.

16 команд примет участие в финальной части.

8 килограмм вес кубка.

1 – историческое событие: чемпионат Европы по футболу впервые пройдет на территории Восточной и Центральной Европы.

Эти цифры, конечно, сами по себе очень интересны, но украинцам, наверное, хотелось бы знать, как проведение Евро-2012 повлияет на их благополучие. В этом контексте хотелось бы напомним, что от чемпионата Украина получит:

- Четыре новых современных стадиона;

- Реконструированные и построенные заново аэропорты и терминалы в Киеве, Донецке, Харькове и Львове;

- Сотни километров отремонтированных автомобильных дорог;

- Создание новой инфраструктуры и т.д.

И это без учета прибылей гостиничного и туристического бизнеса, так что выгода от проведения Евро-2012 для Украины, также как и для УЕФА, будет очень ощутимой.
http://www.bagnet.org/news/scene/euro2012/2011-07-01/139927


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Воскресенье, 25.09.2011, 18:17 | Сообщение # 71
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Районный турнир юных географов
Прикрепления: 1957091.jpg (154.1 Kb) · 4591153.jpg (110.5 Kb) · 2237794.jpg (137.1 Kb) · 6454602.jpg (110.8 Kb)


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Суббота, 04.02.2012, 07:41 | Сообщение # 72
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Про інструктивно-методичні матеріали "Безпечне проведення занять у кабінетах природничо-математичного напряму загальноосвітніх навчальних закладах"
Лист МОНмолодьспорт №1/9-72 від 01.02.12 року

http://osvita.ua/legislation/Ser_osv/27214


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Суббота, 18.08.2012, 17:46 | Сообщение # 73
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Інструктивно-методичні рекомендації

Лист Міністерства № 1/9-426 від 01.06.2012 "Щодо інструктивно-методичних рекомендацій із базових дисциплін"
Прикрепления: geo.doc (75.5 Kb)


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Суббота, 18.08.2012, 17:47
 
ovsankaДата: Пятница, 07.09.2012, 17:20 | Сообщение # 74
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Пізнавальний сайт ГЕОГРФІЯ
http://geoknigi.com/statistics.php


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Среда, 19.09.2012, 09:58 | Сообщение # 75
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Лето в США стало третьим самым экстремальным в истории
http://www.gismeteo.ua/news....istorii


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
  • Страница 5 из 6
  • «
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • »
Поиск:

Copyright MyCorp © 2024; Rambler's Top100 KinderNews.info