Іван Вакарчук: "Якість школи не може бути вищою від якості вчителя" Під головуванням Міністра освіти і науки Івана Вакарчука відбулася підсумкова колегія МОН "Про підсумки розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти у 2008/2009 навчальному році та завдання на 2009/2010 навчальний рік".
Іван Вакарчук підсумував виконання завдань минулого навчального року та окреслив стратегічні кроки на 2009/2010 рік.
Міністр наголосив на актуальності питання підготовки педагогічних кадрів: "Ключовим питанням поліпшення якості освіти є питання професійного рівня вчителя. Якість школи не може бути вищою від якості вчителя. В Україні є тисячі видатних вчителів - людей високоосвічених, кваліфікованих, енергійних, захоплених своєю справою. Водночас середній рівень кваліфікації багатьох педагогів недостатньо високий. Причини криються, на наш погляд, у застарілій системі підготовки вчителя. Значна частина випускників, навчаючись у педагогічному університеті, не планують йти працювати до школи. Такі помилки дорого коштують і самій молодій людині, і суспільству, яке щороку величезну кількість зусиль і коштів витрачає намарно. На одній з Всеукраїнських нарад із вчителями ми обговорили цю ситуацію і запропонували змінити підходи до підготовки вчителя. Спочатку в університеті готується фахівець, наприклад, математик, хімік, історик. Після отримання фахового диплому випускник може за рекомендацією університету продовжити навчання і стати вчителем. Саме таку модель ми пропонуємо запровадити в експериментальному режимі спочатку в декількох університетах. Ми свідомі, що результати таких нововведень будуть за 8-10 років. Але починати ці зміни потрібно".
Іван Вакарчук зауважив, що на часі внесення змін і до проведення професійного конкурсу "Учитель року": "Наповнення грубезних папок паперами вже час замінити Фестивалем творчості вчителя, як це робиться в Європі. Такий підхід допоможе вчителям продемонструвати творчі підходи до навчання дітей, розвитку в учнів інтересу до предмета, науки, навчитися формувати життєві компетенції".
Засідання відбувалося у режимі аудіовідеоконференц-зв`язку, під час якого виступили представники обласних управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій, профспілок, Міністерства охорони здоров`я України, керівництво вищих навчальних закладів.
Члени колегії схвалили за основу проект рішення Міністерства освіти і науки України з доповненнями. Незабаром з цим документом можна буде ознайомитися на сайті МОН.
Прес-служба МОН