олимпиада - Страница 8 - Форум
Главная    Новости    Блог    Опросы    Форум    Фотоальбомы    Карта сайта
09.01.2025, 01:38
 Обратная связь   Гостевая книга      Регистрация   Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 8 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • »
олимпиада
ovsankaДата: Четверг, 16.05.2013, 09:12 | Сообщение # 106
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Завдання Турніру юних географів- 2013 рік    http://vvman.lutsk.ua/context/0098.html

1. Міжнародний стратиграфічний комітет (МСК) наприкінці 2000 р. прийняв рішення вважати час з початку другого кварталу 2001 р. новим геологічним періодом у складі кайнозойської ери. Період назвали п'ятеричним (Р), або техногеном. Тепер усі держави зобов'язані кожні 5 років подавати до МСК звіт про обсяги здійснених гірничих робіт, які за складом породи, у якій кількості і звідки переміщені, де ними утворені товщі п'ятеричних, або техногенових, відкладів. Що, на вашу думку, спонукало вчених до такого рішення? Де в Україні найпоширенішими є техногенові відклади? Який їх склад, походження?

2. Оцініть географію піратства минулого і сучасності. Порівняйте райони найбільшої активності морських розбійників, причини виникнення, масштаби діяльності. Укажіть методи і способи боротьби з цим небезпечним явищем.

3. У 2000 р. у підручнику «Економічна і соціальна географія України» Федір Дмитрович Заставний, зокрема, писав: «Поява на політичній карті Європи великої незалежної України змінила геополітичні реалії Європи та світу. Це зумовлено тим, що наша країна має значний високоосвічений потенціал, великі можливості промислового і сільськогосподарського роз­витку, а також вигідне географічне положення». Як можна прокоментувати твердження автора з висоти сучасності?

4. Порівняйте суть понять: природне середовище та середовище життя людства. Як, на вашу думку, можна оцінити комфортність природного середовища та якість середовища життя людства?

5. Відомо, що Америку відкривали неодноразово (вікінги, Колумб, полінезійці...). З 1421 р. ще один народ веде суперечку щодо пріоритету Колумба - китайці. Вагомим доказом є карта 1763 р. - копія карти 1418 р., на якій уже зображені Північна та Південна Америка. Кому з відкривачів ви надаєте перевагу відкриття? Обґрунтуйте свою думку.

6. Складіть прогноз змін соціально-економічного розвитку усього світу (транспортних мереж, зон агропромислового виробництва, видобувної промисловості, умов життя населення тощо) за умов танення льодового покриву в Арктиці. Які країни виграють, а які програють від глобального потепління?

7. Китай за останнє 20-річчя вийшов на провідні позиції майже в усіх галузях економіки та за обсягами ВВП. Обґрунтуйте, чи можна країну відносити до розвинутих або високорозвинутих країн світу.

8. Існує вислів: «Найближчий космос ми знаємо краще, ніж глибини Світового океану». Чи вважаєте ви це твердження правильним? Чи потрібні людству дослідження Океану? Які саме дослідження мають стати пріоритетними?

9. Піщана коса Арабатська стрілка - унікальна акумулятивна форма рельєфу, природа якої потребує охорони. 3 іншого боку, це перспективний район розвитку рекреації і освоєння корисних копалин, зокрема природного газу, на шельфі Азовського моря. Запропонуйте власний проект раціонального природокористування в межах цієї території.

10. Чи можна вважати, що ноосфера - це єдиний вихід людства в наступну епоху свого розвитку, а не згасання? Свою думку обґрунтуйте.

11. У 2012 р. відзначався ювілей видатного фламандського картографа Герарда Меркатора (1512 -1594). Він зробив значний внесок у розвиток картографічної науки. Які його відкриття використовуються й донині?

12. Стародавні карти демонструють рівень географічних знань тієї епохи. Дослідіть і проілюструйте розвиток географічного освоєння світу за стародавніми картами.

13. Як відомо, на території Антарктиди розташовано найбільше підльодове озеро «Восток». Запропонуйте проект проникнення крізь льодовикову товщу приладів заради відбору проб води. Проби необхідно взяти так, щоб захистити озеро та проби від контакту з сучасною атмосферою.

14. Ще більш як 100 років тому відомий літературний герой Жак Паганель висловлював велике зацікавлення майбутнім географії, а саме тим фактом, що на Землі скоро не буде чого відкривати. Чи не втратила наука про Землю свого минулого значення, чи не вичерпала своїх можливостей?

15. Якось на пляжі State Beach на узбережжі Son Onofre відпочивальниця знайшла камінці. Вона їх поклала до кишені, де вони раптом спалахнули і завдали їй опіків. Що могло спричинити спалах камінців, знайдених на популярному океанічному узбережжі?

16. Яка мотивація у держав, що висловили територіальні претензії в Антарктиді? Поясніть сучасний статус цієї частини світу. Чи можливою є його зміна в майбутньому?

17. Доведіть чи спростуйте думку окремих учених про те, що сільське господарство буде «локомотивом» економічного розвитку України в майбутньому.

18. Висвітліть значення, розвиток і зміни геопросторової організації нафтової промисловості світу у XX - XXI ст. Проілюструйте стан, проблеми і перспективи розвитку малої гідроелектроенергетики в Українських Карпатах.

19. Історія людства є передусім історією народів, а процес становлення незалежних держав є основним процесом, що сформував сучасну політичну карту світу. Назвіть народи світу, які й досі не мають власної державності. Які проблеми культурного, економічного і політичного характеру виникають у країнах, де проживають представники таких народів?

20. Проблема утилізації відходів стає для України дедалі актуальнішою, оскільки країна є європейським «лідером» за кількістю відходів на душу населення. Покажіть шляхи розв'язання цієї проблеми на прикладі інших країн світу, запропонуйте власне розв'язання її для України.

http://vvman.lutsk.ua/context/0098.html# 


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Четверг, 16.05.2013, 09:13
 
ovsankaДата: Понедельник, 10.06.2013, 16:25 | Сообщение # 107
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Питання ІХ Всеукраїнського турніру юних географів (2013/2014 навчальний рік)
http://www.kharkivosvita.net.ua/document/3321 

1.   Міжнародний стратиграфічний комітет (МСК) наприкінці 2000 р. прийняв рішення вважати час з початку другого кварталу
2001 р. новим геологічним періодом у складі кайнозойської ери. Період назвали
п’ятеричним (F), або техногеном. Тепер усі держави зобов’язані кожні 5 років подавати до МСК звіт
про об­сяги здійснених гірничих робіт, які за складом породи, у якій
кількості і звідки переміщені, де ними утворені товщі п’ятеричних, або
техногенових, відкладів. Що, на вашу думку, спонукало вчених до такого
рішення? Де в Україні найпоширенішими є техногенові відкла­ди? Який їх склад,
походження?
О. І. Грінченко, м. Харків
2.   Оцініть географію піратства минулого і сучас­ності. Порівняйте райони найбільшої активності мор­ських розбійників,
причини виникнення, масштаби діяльності. Укажіть методи і способи боротьби з
цим небезпечним явищем.
3.  У 2000 р. у підручнику «Економічна і соціальна географія України» Федір Дмитрович Заставний, зо­крема, писав:
«Поява на політичній карті Європи ве­ликої незалежної України змінила
геополітичні реалії Європи та світу. Це зумовлено тим, що наша країна має
значний високоосвічений потенціал, великі мож­ливості промислового і
сільськогосподарського роз­витку, а також вигідне географічне положення». Як
можна прокоментувати твердження автора з висоти сучасності?
О.  М. Саввіч, м. Харків 4.   Порівняйте суть понять: природне середовище та середовище життя людства. Як, на вашу думку, можна оцінити
комфортність природного середовища та якість середовища життя людства?
Л.I. Зеленська, м. Дніпропетровськ 5.   Відомо, що Америку відкривали неодноразово (вікінги. Колумб, полінезійці...). З 1421 р. ще один народ веде суперечку
щодо пріоритету Колумба - ки­тайці. Вагомим доказом є карта 1763 р. - копія
карти 1418 p., на якій уже зображені Північна та Південна Америка. Кому з відкривачів ви
надаєте перевагу від­криття? Обгрунтуйте свою думку.
Л. І. Зеленська, м. Дніпропетровськ, Т.В. Ончева, м. Горлівка
6.   Складіть прогноз змін соціально-економічного розвитку усього світу (транспортних мереж, зон аг­ропромислового
виробництва, видобувної промисло­вості, умов життя населення тощо) за умов
танення льодового покриву в Арктиці. Які країни виграють, а які програють від
глобального потепління?
7.  Китай за останнє 20-річчя вийшов на провідні позиції майже в усіх галузях економіки та за обсяга­ми ВВП. Обґрунтуйте,
чи можна країну відносити до розвинутих або високорозвинутих країн світу.
О.  Є. Афанасьев, м. Дніпропетровськ 8.   Існує вислів: «Найближчий космос ми знаємо краще, ніж глибини Світового океану». Чи вважаєте ви це твердження
правильним? Чи потрібні людству дослідження Океану? Які саме дослідження
мають стати пріоритетними?
9.         Піщана коса Арабатська стрілка - унікальна акумулятивна форма рельєфу, природа якої потре­бує охорони. З іншого боку, це
перспективний район розвитку рекреації і освоєння корисних копалин, зо­крема
природного газу, на шельфі Азовського моря. Запропонуйте власний проект
раціонального приро­докористування в межах цієї території.
Н.  О. Роскос, м. Одеса  
10.  Чи можна вважати, що ноосфера - це єдиний вихід людства в наступну епоху свого розвитку, а не згасання? Свою думку
обґрунтуйте.
О.  І. Герман, м. Макіївка 11.   У 2012 р. відзначався ювілей видатного фла­мандського картографа Герарда Меркатора (1512 - 1594). Він зробив значний внесок у
розвиток карто­графічної науки. Які його відкриття використовуються й донині?
12.  Стародавні карти демонструють рівень геогра­фічних знань тієї епохи. Дослідіть і проілюструйте розвиток
географічного освоєння світу за стародав­німи картами.
Л. М. Даценко, м. Київ
13.   Як відомо, на території Антарктиди розташо­вано найбільше підльодове озеро «Восток». Запропо­нуйте проект проникнення крізь
льодовикову товщу приладів заради відбору проб води. Проби необхідно взяти
так, щоб захистити озеро та проби від контакту з сучасною атмосферою.
14.   Ще більш як 100 років тому відомий літера­турний герой Жак Паганель висловлював велике за­цікавлення майбутнім географії, а
саме тим фактом, що на Землі скоро не буде чого відкривати. Чи не втратила
наука про Землю свого минулого значення, чи не вичерпала своїх можливостей?
15.   Якось на пляжі State Beach на узбережжі Son Onofre відпочивальниця знайшла камінці. Вона їх по­клала до кишені, де вони раптом спалахнули і завдали їй опіків. Що могло спричинити
спалах камінців, зна­йдених на популярному океанічному узбережжі?
Т. В. Ончева, м. Горлівка
16.   Яка мотивація у держав, що висловили тери­торіальні претензії в Антарктиді? Поясніть сучасний статус цієї частини світу. Чи
можливою є його зміна в майбутньому?
17.  Доведіть чи спростуйте думку окремих учених про те, що сільське господарство буде «локомотивом» економічного
розвитку України в майбутньому.
P. Р. Сливка, м. Івано-Франківськ
18.    Висвітліть значення, розвиток і зміни гео- просторової організації нафтової промисловості сві­ту у XX - XXI ст.
Проілюструйте стан, проблеми і перспективи розвитку малої
гідроелектроенергетики в Українських Карпатах.
Й. Р. Гілецький, м. Івано-Франківськ
19.  Історія людства є передусім історією народів, а процес становлення незалежних держав є основним процесом, що
сформував сучасну політичну карту сві­ту. Назвіть народи світу, які й досі не
мають власної державності. Які проблеми культурного, економічного і політичного
характеру виникають у країнах, де про­живають представники таких народів?
20.   Проблема утилізації відходів стає для України дедалі актуальнішою, оскільки країна є європейським «лідером» за
кількістю відходів на душу населення. По­кажіть шляхи розв'язання цієї
проблеми на прикладі інших країн світу, запропонуйте власне розв’язання її
для України.
С. Л. Капіруліна, м. Київ

Передплатний -декс 74636
Географія та економіка в сучасній школі», № 2, 2013



ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Четверг, 05.09.2013, 17:28 | Сообщение # 108
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Новый геологический период

http://geo.1september.ru/2001/13/2.htm

Тектонические движения

http://www.mining-enc.ru/t/tektonicheskie-dvizheniya/


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Четверг, 05.09.2013, 17:29 | Сообщение # 109
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Загадка озера в Антарктиде http://worldmystery.ru/forum/6-192-1
http://www.newstube.ru/media....j-vodoj
http://www.newstube.ru/media....ewstube
http://www.newstube.ru/media....ewstube

Подледные озера Антарктиды
http://copypast.ru/2010/04/09/podlednye_ozera_antarktidy.html


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Четверг, 05.09.2013, 17:35
 
ovsankaДата: Пятница, 06.09.2013, 09:55 | Сообщение # 110
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Антарктида   http://www.vokrugsveta.ru/encyclo....4%D0%B0

http://www.antarktis.ru/

http://www.ntv.ru/novosti/556659


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Пятница, 06.09.2013, 10:02
 
ovsankaДата: Пятница, 06.09.2013, 11:02 | Сообщение # 111
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Питання VІ міського турніру юних географів(2013/2014 навчальний рік)
1.        (1.) Міжнароднийстратиграфічний комітет (МСК) наприкінці 2000 р. прийняв рішення вважати час з
початку другого кварталу 2001 р. новим геологічним періодом у складі
кайнозойської ери. Період назвали п’ятеричним (F),або техногеном. Тепер усі держави зобов’язані кожні 5 років подавати до МСК
звіт про обсяги здійснених гірничих робіт, які за складом породи, у якій
кількості і звідки переміщені, де ними утворені товщі п’ятеричних, або техногенових,
відкладів. Що, на вашу думку, спонукало вчених до такого рішення? Де в Україні
найпоширенішими є техногенові відклади? Який їх склад, походження?
2.         (2.) Оцініть географію піратства минулого ісучасності. Порівняйте райони найбільшої активності мор­ських розбійників,
причини виникнення, масштаби діяльності. Укажіть методи і способи боротьби з
цим небезпечним явищем.
3.        (3.) У 2000 р. упідручнику «Економічна і соціальна географія України» Федір Дмитрович
Заставний, зо­крема, писав: «Поява на політичній карті Європи великої
незалежної України змінила геополітичні реалії Європи та світу. Це зумовлено
тим, що наша країна має значний високоосвічений потенціал, великі можливості
промислового і сільськогосподарського розвитку, а також вигідне географічне
положення». Як можна прокоментувати твердження автора з висоти сучасності?
4.        (4.) Порівняйте сутьпонять: природне середовище та середовище життя людства. Як, на вашу думку,
можна оцінити комфортність природного середовища та якість середовища життя
людства?
5.        (5.) Відомо, щоАмерику відкривали неодноразово (вікінги. Колумб, полінезійці...). З 1421 р. ще
один народ веде суперечку щодо пріоритету Колумба - китайці. Вагомим доказом є
карта 1763 р. - копія карти 1418 p., на якій ужезображені Північна та Південна Америка. Кому з відкривачів ви надаєте перевагу
відкриття? Обгрунтуйте свою думку.
6.        (6.) Складіть прогноззмін соціально-економічного розвитку усього світу (транспортних мереж, зон агропромислового
виробництва, видобувної промисловості, умов життя населення тощо) за умов
танення льодового покриву в Арктиці. Які країни виграють, а які програють від
глобального потепління?
7.        (7.) Китай за останнє20-річчя вийшов на провідні позиції майже в усіх галузях економіки та за обсягами
ВВП. Обґрунтуйте, чи можна країну відносити до розвинутих або високорозвинутих
країн світу.
8.       (9.) Піщана косаАрабатська стрілка - унікальна акумулятивна форма рельєфу, природа якої потребує
охорони. З іншого боку, це перспективний район розвитку рекреації і освоєння
корисних копалин, зокрема природного газу, на шельфі Азовського моря.
Запропонуйте власний проект раціонального природокористування в межах цієї
території.
9.       (12.) Стародавні картидемонструють рівень географічних знань тієї епохи. Дослідіть і проілюструйте
розвиток географічного освоєння світу за стародавніми картами.
10.    (13.) Як відомо, на території Антарктиди розташованонайбільше підльодове озеро «Восток». Запропонуйте проект проникнення крізь
льодовикову товщу приладів заради відбору проб води. Проби необхідно взяти так,
щоб захистити озеро та проби від контакту з сучасною атмосферою.
11.    (15.) Якось на пляжі State Beach на узбережжі Son Onofreвідпочивальниця знайшла камінці. Вона їх поклала до кишені, де вони раптом
спалахнули і завдали їй опіків. Що могло спричинити спалах камінців, знайдених
на популярному океанічному узбережжі?
12.    (16.) Яка мотивація у держав, що висловили територіальніпретензії в Антарктиді? Поясніть сучасний статус цієї частини світу. Чи
можливою є його зміна в майбутньому?
13.    (17.) Доведіть чи спростуйте думку окремих учених про те,що сільське господарство буде «локомотивом» економічного розвитку України в
майбутньому.
14.    (18.) Висвітліть значення, розвиток і зміни гео-просторової організації нафтової промисловості світу у XX - XXI ст.
Проілюструйте стан, проблеми і перспективи розвитку малої
гідроелектроенергетики в Українських Карпатах.
15.   (20.) Проблемаутилізації відходів стає для України дедалі актуальнішою, оскільки країна є
європейським «лідером» за кількістю відходів на душу населення. Покажіть шляхирозв'язання цієї проблеми на прикладі інших країн світу, запропонуйте власне
розв’язання її для України. http://www.kharkivosvita.net.ua/document/3404 


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Пятница, 06.09.2013, 11:03
 
ovsankaДата: Суббота, 07.09.2013, 13:42 | Сообщение # 112
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Экологические проблемы бурения и исследования скважин в Антарктиде http://geo.web.ru/db/msg.html?mid=1159739
В 1989 года союзная коллегия ученых выше указанных государств, принялась бурить скважину прямиком к зеркалу озера. Работая целый день, и не покладая рук, с перерывами на завтрак, обед и ужин им удалось пробурить 24 метра, под подошвами морозоустойчивых сапог ученых еще оставались 3726м…

Спустя 7 лет сверло достигнув метки ~3500м обломалось о толщу ледяной стенки. Как показал изотопный состав льда и его кристаллографическая структура существенно изменились — стало ясно, что прежний бур никуда не годится. После того как работы возобновили уже с новым сверлом, лёд становился все плотнее и плотнее. И так в 1998 году глубокое бурение ледовой скважины над озером было приостановлено, когда до реликтовых вод озера оставалось около 130 метров льда. Тогда международное сообщество попросило не проникать в водный слой озера до момента появления специальной технологии, сводящей к минимуму его возможное загрязнение. Такая технология была разработана в петербургском Горном институте, и в 2003 году, в ходе 26 консультативного совещания по договору об Антарктике, международное сообщество согласилось с российскими предложениями. Работы по глубокому бурению были возобновлены в 2005 году. Но и дальше все шло не так гладко. Постоянные поломки с буром, его застревания, явно не ускорили это мероприятие.

Достаточно, переместившись во времени, прочитать одну из вкладок:

По информации 54–ой Российской антарктической экспедиции от 22 января 2009 года на станции Восток продолжаются гляцио–буровые работы. После расширения ствола скважины до 138 мм, в забойную зону доставлено 300 л этиленгликоля, подготовлено устройство для извлечения аварийного снаряда. Однако после этих мер подвижки аварийного снаряда пока не наблюдается. В случае если движение снаряда не произойдет, начнется бурение в обход с глубины 3580 м — до поверхности озера при этом останется 170 метров.

В одной из последних новостей со станции стало известно, что нынешнея глубина скважины по общей длине керна находится на глубине 3769,3м.
в Санкт-Петербургском горном институте была придумана и отработана методика отклонения бурения от вертикали. Отклонялись с глубины 3590 метров. И в результате удалось обойти на расстояние 1,5 метра участок с аварийным снарядом, который залег на глубине 3668 метров.

Ранее пришлось менять и технологию бурения . Еще в 1998 году для избежания загрязнения реликтового озера на заседании SCAR (Scientific Counsil for Antarctic Research) – Международного научного комитета по антарктическим исследованиям – было принято решение о приостановке бурения до выработки экологически безопасного способа проникновения в подледный водоем. Поскольку старые технологии использовали в процессе бурения токсичные вещества и оказались неспособны обеспечить стерильность проникновения, Горный институт совместно с Институтом Арктики и Антарктики разработали экологически чистый проект отбора проб с поверхности Антарктиды . Была разработана экологически чистая технология проникновения в подледниковое озеро, основанная на использовании безопасных кремнийорганических заливочных жидкостей. И это позволило продолжить работы.

Гляцио-буровой программа: 

Сущность технологии заключается в том, что призабойная зона скважины 5Г-2 заполняется экологически безопасной кремнийорганической жидкостью, которая легче воды и гидрофобна. В скважине создается недокомпенсация гидростатического давления на 3 атм. Последние 30 м перед контактом с подледниковым озером проходятся специально разработанным термобуровым снарядом ТБПО с пилотным термодолотом малого диаметра. В момент контакта озерная вода за счет избыточного горного давления ледника на озеро должна подняться в скважину на ~30 м. После ее замерзания колонковым электромеханическим буровым снарядом КЭМС-132 выбуривается часть образовавшегося льда в виде керна, по которому можно судить о составе и свойствах озерной воды, в том числе о наличии признаков живых организмов. Оставшийся интервал замерзшей воды будет изолировать озеро от скважины. Экологическая безопасность вскрытия гарантируется тем, что не скважина проникает в озеро, а озеро в скважину


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Суббота, 07.09.2013, 13:57
 
ovsankaДата: Понедельник, 09.09.2013, 13:09 | Сообщение # 113
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
3. Україна в сучасному геополітичному середовищі, Геополітичне середовище та геополітична орієнтація країн СНД - Дорошко М.С. Бібліотека українських підручників  http://libfree.com/1791564....i.html 

Україна в сучасному геополітичному просторі
http://www.info-library.com.ua/books-text-943.html


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 09.09.2013, 13:18
 
ovsankaДата: Понедельник, 09.09.2013, 13:23 | Сообщение # 114
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
4.   Природне середовище в життєдіяльності людей    http://www.br.com.ua/referats/Philosophy/9549.htm?dl 
Навколишнє природне середовище  http://uk.wikipedia.org/wiki/Навколишнє_природне_середовище

Среда жизни человека http://www.ecology-portal.ru/publ/11-1-0-825
Прикрепления: r9549.doc (65.5 Kb)


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 09.09.2013, 13:27
 
ovsankaДата: Понедельник, 16.09.2013, 12:04 | Сообщение # 115
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
11(15) Воспламеняющиеся камни

На этом снимке Агентства здравоохранения округа Ориндж показаны камни, подобранные женщиной на побережье San Onofre State Beach. Найденные камни воспламенились в её кармане, причинив ей тяжёлые ожоги .

Что могло вызвать воспламенение в кармане свободных шорт женщины камней, подобранных на популярном океанском побережье?

Для учёных ответом является… да нет у них ясного ответа.

Случай в округе Ориндж, когда женщина получила серьёзные ожоги от камней, подобранных в прошлые выходные на San Onofre State Beach, озадачили учёных, которые сказали, что не видели ничего подобного, и у них нет ясного понимания, что же произошло. «Это совершенно невероятно», сказал профессор химии в Калифорнийском университете в Ирвайне Ларри Оверман.

Женщина 43-х лет из Сан Клемента, в четверг доставленная в больницу с ожогами второй и третьей степени, в субботу была на северном берегу округа Сан Диего со своей семьёй, говорят власти. Её имя не разглашается. Её дети набрали камней, в их числе были те, особенные – один большой, мраморно-серый, другой поменьше, зелёный, как подростки-мутанты Черепашки Ниндзя.

Оба камня испещерены ярко-оранжевыми прожилками и крапинками. Мать положила камни в правый карман и отправилась домой. Затем камни внезапно загорелись. Свидетельница рассказала, что увидела пламя, исходящее от шорт женщины. Она получила ожоги второй и третьей степени от правого колена до бедра. Её муж также получил ожоги на руках, когда пытался помочь ей.

Агентство здравоохранения исследовало оба камня, и тесты показали наличие фосфорического вещества на камнях, которые были затем отправлены в государственную лабораторию для дальнейших испытаний, сказала представитель агентства Трисия Лэндквист. Это открытие, однако, только добавило загадок. Ученые задавались вопросом: как такое химическое вещество, как фосфор, могло попасть на пляж Южной Калифорнии? И почему столь летучее вещество не загорелось раньше?

«Я не могу придумать сценарий появления на пляже химических веществ, обладающих такими свойствами», – сказал Оверман. Профессор химии Эндрю Боровик также в сомнении. Он сказал, что фосфор – который обычно хранится в контролируемых условиях, в воде – действительно может воспламениться при соприкосновении с воздухом. Он ему непонятно, как фосфорическое вещество могло являться частью камня.

«Я не знаю, как оно может просто так валяться на пляже», – говорит Боровик. «Это представляется невероятным». Профессор химических технологий и материаловедения Калифорнийского университета Джеймс Эртман предполагает две возможности: неорганическое химическое вещество могло попасть на берег с проходящего судна или из расположенного неподалёку Кэмп Пендлтон (база морской пехоты; прим. mixednews.ru).

А причиной задержки возгорания могло быть влажное состояние камней, из-за которого они не возгорались, пока не были высушены – и мы не знаем, что ещё могло быть в кармане женщины, добавил он. Отсутствие научного консенсуса, однако, не остановило домыслов в Твиттере. Некоторые предположили, что камни каким-то образом связаны с близлежащим проблемным ядерным объектом San Onofre, находящимся южнее на побережье. Они предположили, что по берегу могли рассеяться какие-то радиоактивные отходы.

Это, кажется, единственная теория, которую Эртман готов исключить. «Очень сомневаюсь, что такое возможно», – сказал он. В итоге случай с горящими камнями остаётся неразрешённым.
http://www.neveroyatno.info/news....06-976 

Фосфор http://ru.wikipedia.org/wiki/%D4%EE%F1%F4%EE%F0

Жёлтый фосфор

Неочищенный белый фосфор обычно называют «жёлтый фосфор». Сильно ядовитое (ПДК в атмосферном воздухе 0,0005 мг/м³), огнеопасное кристаллическое вещество от светло-жёлтого до тёмно-бурого цвета. Удельный вес 1,83 г/см³, плавится при +34 °C, кипит при +280 °C. В воде не растворяется, на воздухе легко окисляется и самовоспламеняется. Горит ослепительным ярко-зеленым пламенем с выделением густого белого дыма — мелких частичек декаоксида тетрафосфора P4O10.

Так как фосфор реагирует с водой лишь при температуре свыше 500 градусов по цельсию, то для тушения фосфора используют воду в больших количествах (для снижения температуры очага возгорания и перевода фосфора в твердое состояние) или раствор сульфата меди (медного купороса), после гашения фосфор засыпают влажным песком. Для предохранения от самовозгорания жёлтый фосфор хранится и перевозится под слоем воды (раствора хлорида кальция).
Прикрепления: 0722226.jpg (14.7 Kb) · 6684472.jpeg (8.5 Kb)


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 16.09.2013, 12:36
 
ovsankaДата: Понедельник, 16.09.2013, 12:49 | Сообщение # 116
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Фосфор и живая природа http://www.alhimikov.net/phosfor/priroda.html 
В свободном виде в природе он не обнаружен, так как обладает очень важным свойством-легко окисляется, но содержится во многих минералах, число которых уже составляет 190. Главнейшие из них - фторапатит, гидроксилапатит, фосфорит. Несколько реже встречаются вивианит, монацит, амблигонит, трифилит и совсем в ограниченных количествах - ксенотит и торбернит.

Что касается минералов фосфора, то они делятся на первичные и вторичные. Среди первичных наиболее распространены апатиты, представляющие в основном породы магматического происхождения. Химический состав апатита - фосфат кальция, содержащий некоторое количество фторида и хлорида кальция. Именно этим определяется существовать минералов фторапатита и хлорапатита. Кроме того, они содержат от 5 до 36% Р2 05. Обычно эти минералы в большинстве случаев встречаются в зоне магмы, но нередко они обнаруживаются в местах, где изверженные породы соприкасаются с осадочными. Из всех известных месторождений фосфатов наиболее значительные имеются в Норвегии и Бразилии...

Фосфин и дифосфин в природе встречаются довольно редко, и чаще приходится иметь дело с такими соединениями фосфора, как фосфориты. Это вторичные минералы-фосфаты органического происхождения, играют особо важную роль в сельском хозяйстве. На островах Тихого океана, в Чили и Перу они образовались на основе птичьего помета-гуано, который в условиях сухого климата накапливается мощными слоями, нередко превышающими сотню метров.
Образование фосфоритов может быть связано и с геологическими катастрофами, например с ледниковым периодом, когда гибель жи¬вотных носила массовый характер. Подобные процессы возможны и в океане при массовой гибели морской фауны. Быстрое изменение гидрологических условий, которое может быть связано с различными процессами горообразования, в частности с действием подводных вулканов, несомненно, в отдельных случаях приводит к смерти морских животных. Фосфор из органических остатков частично усваивается растениями, но в основном, растворяясь в морской воде, переходит в минеральные формы. Морская вода содержит фосфаты в довольно больших количествах - 100-200 мг/м3. При определенных химических процессах в морской воде фосфаты могут выпадать в осадок и скапливаться на дне. А при поднятии морского дна в различные геологические периоды залежи фосфоритов оказываются на суше.
Прикрепления: 3941419.png (20.2 Kb) · 5402016.jpg (170.1 Kb) · 0235938.jpg (87.2 Kb) · 9190066.jpeg (9.9 Kb) · 4641511.gif (8.7 Kb)


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 16.09.2013, 13:05
 
ovsankaДата: Понедельник, 16.09.2013, 13:20 | Сообщение # 117
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
скупает недвижимость по всему миру http://realty.obozrevatel.com/news....iru.htm
Инвестиции китайских фирм в зарубежную недвижимость в течение последних трех лет выросли более чем в шесть раз. В 2010 году они составляли 900 млн. долл., а в 2012 уже 5 млрд. 600 млн. долл., - пишет 100realty.ua.

Более того, тенденция по увеличению инвестирования в зарубежную недвижимость может продолжаться в будущем. По пронозам, инвестиции могут ежегодно увеличиваться на 20% в течение следующих десяти лет. Уже сегодня китайские покупатели активно раскупают недвижимость южной Европы и Америки.

Также китайские жители лидируют среди иностранных покупателей лондонской недвижимости. Ранее сообщалось, что Китай заинтересовался украинской землей.

Економіка КНР   http://uk.wikipedia.org/wiki/Економіка_Китайської_Народної_Республіки
http://www.stats.gov.cn/tjsj/ndsj/2011/html/R0614E.HTM    Державне управління статистики КНР


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Понедельник, 16.09.2013, 13:29
 
ovsankaДата: Среда, 23.10.2013, 18:49 | Сообщение # 118
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Рекомендації щодо проведення ІІет. Всеукраїнських учн. олімпіад із навчальних предметів у 13/14нр 
http://edu-post-diploma.kharkov.ua/index.p....derby=4


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Понедельник, 04.11.2013, 18:36 | Сообщение # 119
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Зразки оформлення документів
Прикрепления: __.doc (80.0 Kb)


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Пятница, 11.04.2014, 09:59 | Сообщение # 120
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
ПИТАННЯ X ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТУРНІРУ ЮНИХ ГЕОГРАФІВ
1. Чи вічною є вічна (багаторічна) мерзлота? Порівняйте перші карти багаторічноїмерзлоти з сучасними. Охарактеризуйте природні та соціально-економічні наслідки танення багаторічної мерзлоти. Чи доцільно освоювати райони нашої планети, де
залягають гірські породи, що перебувають постійно у мерзлому стані?

 В.Філончук, м. Херсон

2. Експерти аналітичного підрозділу британського журналу «Economist»регулярно визначають найбільш комфортні для проживання міста світу. Відомо, що під час визначення рейтингу міста враховують ЗО показників. Спробуйте назвати й
обґрунтувати 10 з них. Що є, на вашу думку, найважливішими для визначення комфортності проживання у містах. Назвіть міста світу з найбільш комфортним рівнем проживання.


3. Відомий мандрівник середньовіччя Марко Поло є автором «Книги про різноманіття світу». Про що йдеться в цій праці? Чому й досі її зміст є актуальним?
О. О.Жемеров, м. Харків

4. Земля має по два полюси в Північній і Південній півкулі: географічний тамагнітний. Що б змінилося в географічній науці, якби вчені прийняли рішення поєднати їх в одній точці планети, а саме - в точці магнітних полюсів?
М. О.Швець, м. Олексіево-Дружківка, Донецька область

5. У межах якого промислового вузла в Україні зосереджені всі основні типиелектростанцій? Яку роль вони відіграють в ефективному функціонуванні цього вузла?
О. Ф.Надтока, м. Київ

6. Розкрийте суть концепції світових міст. Назвіть критерії поділу міст зарівнем світового значення на Альфа, Бета, Гамма, Дельта. Враховуючи ці критерії, складіть та обґрунтуйте перелік Альфа-міст для кожного століття, починаючи з епохи Великих географічних відкриттів. Проаналізуйте цей перелік та спрогнозуйте Альфа-міста XXII ст. Які позиції посідають українські міста в цій класифікації?

7. У 1848 p. Т. Г.Шевченко входив до складу наукової експедиції. Частину шляху експедиція пройшла
на шхуні «Константан». Опишіть територію, яку досліджувала ця експедиція, та оцініть участь у ній Тараса Григоровича. У яких творах відтворені враження Кобзаря про подорож?

М. В.Зінкевич, м. Львів

8. Складіть прогноз стану тропічних лісів на XXI ст., враховуючи, що, за данимиIX Світового лісового конгресу, темпи зведення тропічних лісів сягають 11 млн гектарів на рік за лісовідновлення 10 % цієї площі. Як, на вашу думку, скорочення лісового фонду планети по­значиться на глобальних проблемах людства?

9. Які географічні та історичні передумови, на вашу думку, відіграли важливуроль у тому, що Київ став столицею України? Для яких столиць, яких країн, характерні такі самі географічні передумови?
Т. Г.Гільберг, м. Хмельницький

10. «Народи багато в чому повторюють долі окремих людей. Вони також мають свійдім, працюють, живуть краще або гірше, але головне, - як і люди, є неповторними особистостями зі своїми звичками і характером. Зі своєю манерою розуміти речі»,
- зазначав відомий російський філософ І. О. Ільїн. Використовуючи вплив географічних факторів, доведіть або спростуйте цей вислів філософа.


11. Морська крига - наймолодший елемент кріосфери Землі. Розкрийте причинипояви морської криги в Північній півкулі, умови її існування і роль у формуванні сучасного клімату.
Л. І.Гавриленко, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область

12. США і Канада - країни, що входять до групи економічно розвинутих країнсвіту. В обох міжнародний туризм досить розвинутий і є провідною галуззю економіки. Загальна річна сума доходів від міжнародного туризму в США майже у 10 разів перевищує надходження : від цієї галузі в Канаді. Поясніть географічні чинники, і що зумовлюють ці відмінності у розвитку міжнародного туризму в зазначенихкраїнах.
В. Ю.Пестушко, м. Київ

13. Існують різні види механічних коливань та хвиль. Як на основі спостереженьвідбитих і заломлених хвиль сейсмічних (вимірювальних) приладів можна визначати та контролювати сейсмічну обстановку на території України, земної кулі, а також
визначати координати вогнищ та енергетичні параметри землетрусів?

Т. І.Момонт, Житомирська область

14. У сучасному світі широкихмасштабів набули міграційні процеси. Зокрема це стосується міжнародної трудової
міграції. В окремих країнах з'явився термін «трудовий мігрант у власній країні». Які шляхи розв'язання цієї проблеми? Чи набуде цей процес міжнародного поширення?

П. І.Щербань, м. Житомир

15. У XX ст. на території України замість природних з'явилися рукотворніоб'єкти. Окремі з цих територій були осередками історичних подій. Це призвело до змін на земній поверхні, а також на фізичних картах. Проведіть реконструкцію
змін і відтворіть їх на порівняльній картосхемі. Спростуйте або доведіть необхідність цих змін.


16. Відомо, що Україна пристала напропозиції американської компанії Royal Dutch Shell добуватисланцевий газ на своїй території. Проаналізуйте позитивні й негативні наслідки видобування сланцевого газу в Україні. Схарактеризуйте можливий негативний
вплив на здоров'я населення інтенсивного видобутку сланцевого газу.

Л. М.Даценко, м. Київ

17. У Великому Бар'єрному рифі, розташованому на північному сході Австралії,трапляються так звані канали (прориви), через які можуть проходити судна. За якими ознаками можна визначати розміщення цих «каналів»?
Л. І.Зеленська, м. Дніпропетровськ

18. Однією з найважливішихекономічних і геополітичних проблем України є зменшення залежності від імпорту
енергоносіїв. Які, на вашу думку, заходи є найбільш ефективними для забезпечення енергетичної безпеки України? Обґрунтуйте її та наведіть конкретні приклади.


19. Сейсмічність України характерна для переважно західних, південно-західнихта південних районів. Виділяють два основні сейсмічні райони - Карпатський і Кримсько-Чорноморський. Проаналізуйте сейсмічну ситуацію в Україні та ймовірність,
а також силу цього природного явища у вашому регіоні.

О. І.Грінченко, О. М. Саввіч, м. Харків

20. Уявіть собі, що закінчилася дія міжнародного Договору про Антарктику.Спрогнозуйте економічні, політичні й військово-стратегічні наслідки його припинення.
О. Є. Афанасьев, м.Дніпропетровськ

http://www.kharkivosvita.net.ua/news/3914


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Пятница, 11.04.2014, 10:06
 
  • Страница 8 из 9
  • «
  • 1
  • 2
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • »
Поиск:

Copyright MyCorp © 2025; Rambler's Top100 KinderNews.info