вопрос-ответ - Форум
Главная    Новости    Блог    Опросы    Форум    Фотоальбомы    Карта сайта
08.01.2025, 11:51
 Обратная связь   Гостевая книга      Регистрация   Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
вопрос-ответ
ovsankaДата: Понедельник, 16.11.2009, 21:53 | Сообщение # 1
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Пенсійне забезпечення педагогічних працівників
Пенсія - щомісячне грошове забезпечення, регулярні грошові виплати, надані громадянам у випадках, передбачених чинним законодавством країни

Право, умови та порядок призначення пенсій педагогічним працівникам визначаються законами України «Про пенсійне забезпечення», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», «Про освіту» та «Про загальну середню освіту».

Види державних пенсій

Відповідно до статті 2 закону України «Про пенсійне забезпечення» громадянам України призначаються трудові пенсії за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника та за вислугу років.

Призначення пенсії за вислугу років

Згідно зі статтею 55 (пункт «Е») закону України «Про пенсійне забезпечення», працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення мають право на пенсію за вислугу років за наявності в них спеціального стажу роботи не менше 25-ти років (чоловікам і жінкам) за Переліком, що затверджується в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Педагогічна пенсія за вислугу років призначається незалежно від віку педагога, але обов'язковою умовою призначення такого виду пенсії є звільнення з роботи (стаття 7 цього закону), що дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Посади, робота на яких дає право на призначення пенсії за вислугу років

Переліком закладів та установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту й посадами, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року № 909 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2002 року № 1436), передбачені вчителi, логопеди, учителi-логопеди, учителi-дефектологи, викладачi, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователi, завiдуючi та iнструктори слухових кабiнетiв, директори, завiдуючi, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи з виробничого навчання, завiдуючi навчальною та навчально-виховною частиною, соцiальнi педагоги (органiзатори позакласної та позашкiльної виховної роботи з дiтьми), практичнi психологи, педагоги-органiзатори, майстри виробничого навчання, керiвники гурткiв, секцiй, студiй та iнших форм гурткової роботи.


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Понедельник, 16.11.2009, 21:54 | Сообщение # 2
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Права педагога-пенсіонера

Педагог у разі виходу на пенсію за вислугою років не має права працювати за спеціальністю й отримувати одночасно пенсію та зарплату. У той же час він має право продовжувати працювати, але не на посаді, яка дає право на пенсію за вислугу років, оскільки такий вид пенсії призначається в разі залишення роботи, що дає право на цей вид пенсії. У випадку зарахування після призначення пенсії за вислугу років на роботу, яка дає право на цей вид пенсії, виплата пенсії припиняється й поновлюється після звільнення з роботи.

Розмір пенсії

Розмір пенсії за вислугу років визначається за нормами закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Він обчислюється із середньомісячного заробітку, одержуваного перед припиненням роботи, яка дає право на пенсію за вислугу років.

Згідно з частиною 2 розділу XV закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на посадах, що дають право на призначення пенсії за вислугу років, і які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через рофесійні та корпоративні фонди зазначеним особам пенсії призначають за нормами цього закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого законом України «Про пенсійне забезпечення». У цьому випадку розміри пенсій визначають відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього закону.

Строки та умови звернення за призначенням пенсії

Згідно зі статтею 7 закону України «Про пенсійне забезпечення», звернення за призначенням пенсії може здійснюватись у будь-який час після виникнення права на пенсію. Відповідно до статті 83 цього ж закону пенсія педагогічним працівникам призначається з дня звернення за призначенням пенсії. При цьому пенсії за вислугу років призначаються за умови залишення роботи, яка дає право на цю пенсію, за винятком осіб, які працюють за строковим трудовим договором (контрактом), що укладений після досягнення пенсійного віку.

На підставі поданих документів (оригіналу трудової книжки, уточнюючої довідки про педагогічний стаж) районним управлінням Пенсійного фонду розглядається питання про право на пенсію за вислугу років.


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Понедельник, 16.11.2009, 21:54 | Сообщение # 3
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Особливості зарахування педагогічного стажу

При визначенні права на пенсію за вислугу років стаж роботи педагогічного працівника обчислюється за нормами закону «Про пенсійне забезпечення» та постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 1993 року № 637 - за даними трудової книжки, а в разі необхідності - уточнюючих довідок. Наявність трудової книжки при визначенні права на пенсію за вислугу років є обов'язковою.

Період здійснення педагогічної практики педагогом, який зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності (фізична особа) та не перебуває у трудових відносинах із закладом освіти, не зараховується до педагогічного стажу, оскільки законодавством передбачено обов'язкове виконання двох умов одночасно: робота у відповідному закладі освіти та на посаді, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Водночас у разі наявності в такої особи 25-ти років педагогічного стажу (без урахування підприємницької діяльності) вона має право на призначення пенсії за вислугу років. Припинення підприємницької діяльності при призначенні пенсії за вислугу років не є обов'язковою умовою, оскільки ця робота не дає права на призначення пенсії за вислугу років.

Визначення середньомісячного заробітку для обчислення пенсії

Відповідно до статті 65 закону України «Про пенсійне забезпечення» середньомісячний заробіток для обчислення пенсій береться за будь-які 60 календарних місяців роботи поспіль протягом усієї трудової діяльності незалежно від перерв у роботі та за період роботи, починаючи з 1 липня 2003 року до моменту звернення за пенсією. Заробіток за період роботи до 1 липня 2003 року враховується на підставі документів про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), виданих у встановленому законодавством порядку, а за період роботи починаючи з 1 липня 2003 року - за даними персоніфікованого обліку відомостей у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

У разі відсутності відомостей про заробітну плату (виплати, дохід) у системі персоніфікованого обліку подаються документи про нараховану заробітну плату (виплати, дохід), видані в установленому законодавством порядку.

Право вибору пенсійних виплат

Згідно зі статтею 10 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з утратою годувальника, за вислугу років), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Виплата пенсії

Згідно зі статтею 85 закону України «Про пенсійне забезпечення», пенсії виплачуються без урахування одержуваного заробітку (прибутку) за місцем фактичного проживання пенсіонера, незалежно від прописки. Виплата пенсій проводиться за поточний місяць загальною сумою в установлені строки, але не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія.

По матеріалам: Освіта.ua


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
sonechkoДата: Вторник, 17.11.2009, 18:29 | Сообщение # 4
Генератор идей
Группа: Модераторы
Сообщений: 183
Статус: Offline
Сегодня в школу был звонок из РОО. Интересовались:" Ходят ли учителя в школу на работу?"
Интересно, а от кого должны узнавать новости учителя? Ходить или нет? Ну не на ромашке же гадать! uhm uhm uhm Хожу уже не первый день
Ну и ...
А дальше я бы поместила стихотворение "Стоп КРИЗИС"


Светить всегда!
 
ovsankaДата: Вторник, 17.11.2009, 18:56 | Сообщение # 5
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
конечно ходят.а кто не ходит-ползает

ЗРИ В КОРЕНЬ
 
kurtova_elenaДата: Вторник, 17.11.2009, 23:05 | Сообщение # 6
У меня есть что сказать
Группа: Проверенные
Сообщений: 25
Статус: Offline
А кто вас заставляет туда ходить? ведь есть приказ, в котором четко сказано, что сейчас учителя на работу не ходят (возможно будут рабочие субботы после карантина). но если вы очень скучаете по школе - тогда понятен ваш порыв...
 
Admin26Дата: Вторник, 17.11.2009, 23:16 | Сообщение # 7
Я здесь прописан(а)
Группа: Администраторы
Сообщений: 1494
Статус: Offline
это на волне "стоп кризис" smile

 
kurtova_elenaДата: Вторник, 17.11.2009, 23:20 | Сообщение # 8
У меня есть что сказать
Группа: Проверенные
Сообщений: 25
Статус: Offline
Наши учителя любят сами себя напрягать - не вижу в данном случае никакого смысла в этом. Отдохните немного дома, уделите внимание своим родным - ведь скоро снова "запрягут"...
 
NIKA-VERAДата: Среда, 18.11.2009, 00:16 | Сообщение # 9
Есть первые мысли...
Группа: Проверенные
Сообщений: 23
Статус: Offline
А як же гнучкий графік, за яким вчителі повинні працювати?
 
sonechkoДата: Суббота, 11.09.2010, 11:54 | Сообщение # 10
Генератор идей
Группа: Модераторы
Сообщений: 183
Статус: Offline
---------------------------------------------
Дружеский совет

Товарищи-коллеги! Если у вас "возникло ОСТРОЕ желание " выйти на пенсию по выслуге лет - ознакомтесь с соответствующими статьями Конституции и КЗОТ , проконсультируйтесь у квалиф специалистов, а уж затем обращайтесь в "наш" Орджоникидзевский Пенсионный отдел

Если же вам нахамили ( мол Вы слишком умные и много знаете) то вам всегда с удовольствием помогут в Областном Пенсионном управлениии smile


Светить всегда!

Сообщение отредактировал sonechko - Суббота, 11.09.2010, 11:57
 
ovsankaДата: Суббота, 11.09.2010, 13:46 | Сообщение # 11
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
а можно консультацию по-поводу списка необходимых документов?

ЗРИ В КОРЕНЬ
 
sonechkoДата: Суббота, 11.09.2010, 21:57 | Сообщение # 12
Генератор идей
Группа: Модераторы
Сообщений: 183
Статус: Offline
1.Трудовая книжка
2.Справка о зарплате за 60 месяцев подряд за период работы до 2000года
3.Паспорт
4.Свидетельство о рождении,если изменялась фамилия ( в след. замужества)
5.Свидетельство о браке// О разводе,если изменялась фамилия
6.Свидетельство о рождении ребенка
7.Диплом об окончании ВУЗа ( дневное обучение зачисляется в общий стаж)
+++++
Ксерокопии данных документов


Светить всегда!
 
ovsankaДата: Воскресенье, 12.09.2010, 15:29 | Сообщение # 13
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Спасибо

ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Суббота, 30.10.2010, 17:59 | Сообщение # 14
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
"Имею педагогический стаж 35 лет в общеобразовательной школе.Есть ли у меня право оформить пенсию по выслуге лет, не увольняясь с места работы."
Если Ваша последняя должность дает право на пенсию по выслуге лет, то с нее придется уволиться.
Если не дает, то можно продолжать работать.
Пенсия по выслуге лет отличается от пенсии по возрасту только тем, что выйти на нее можно до достижения пенсионного возраста (и запрета работать по той должности, которая дала на нее право).
Расчет размера пенсии в обоих вариантах одинаков и
выполняется по нормам Закона № 1058-IV "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании".

Трудовые пенсии назначались раньше (до 01.01.2004) по Закону "О пенсионном обеспечении" № 1788-XII,
С 01.01.2004 пенсии стали страховыми и назначаются по Закону "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" № 1058-IV.

Стаття 45. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії

http://glavnoe.ua/forum/viewtopic.php?p=2124#2124
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. Документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає
територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня
їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або
про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.

Более подробно эта норма повторена в "Порядке подачи и оформления документов ...",
утвержденном Постановлением Правления ПФУ от 25.11.2005 № 22-1
Постановление ППФУ № 22-1 писал(а):
...
39. Не пізніше 10 днів після надходження заяви з необхідними
для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на
інший та поновлення раніше призначеної пенсії документами орган,
що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення
щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на
інший та поновлення раніше призначеної пенсії без урахування
періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків
до Пенсійного фонду України.


ЗРИ В КОРЕНЬ

Сообщение отредактировал ovsanka - Суббота, 30.10.2010, 18:00
 
ovsankaДата: Вторник, 01.02.2011, 20:00 | Сообщение # 15
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Пенсионная реформа

http://pension.ho.ua/index.php


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
  • Страница 1 из 2
  • 1
  • 2
  • »
Поиск:

Copyright MyCorp © 2025; Rambler's Top100 KinderNews.info