урок должен приносить радость - Форум
Главная    Новости    Блог    Опросы    Форум    Фотоальбомы    Карта сайта
07.01.2025, 07:55
 Обратная связь   Гостевая книга      Регистрация   Вход
[ Новые сообщения · Участники · Правила форума · Поиск · RSS ]
  • Страница 1 из 1
  • 1
урок должен приносить радость
ovsankaДата: Воскресенье, 04.10.2009, 21:41 | Сообщение # 1
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Сьогодні персональний комп'ютер є практично в кожній сім'ї. Безумовно, це благо, адже з його допомогою дитина спілкується, вчиться, розважається, загалом - розвивається. Та і представити сучасну успішну молоду людину без знання комп'ютера тепер просто неможливо.

Насколько современный урок отвечает требованиям времени?

Добавлено (04.10.2009, 21:41)
---------------------------------------------
Давным-давно в старинном городе жил Мастер, окружённый учениками. Самый способный из них однажды задумался: «А есть ли вопрос, на который наш Мастер не смог бы дать ответа?» Он пошёл на цветущий луг, поймал самую красивую бабочку и спрятал её между ладонями. Бабочка цеплялась лапками за его руки, и ученику было щекотно. Улыбаясь, он подошёл к Мастеру и спросил:

— Скажите, какая бабочка у меня в руках: живая или мёртвая?

Он крепко держал бабочку в сомкнутых ладонях и был готов в любое мгновение сжать их ради своей истины.

Не глядя на руки ученика, Мастер ответил:

— Всё в твоих руках.


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
lelekaДата: Понедельник, 19.10.2009, 22:00 | Сообщение # 2
Активист
Группа: NewsMaker
Сообщений: 60
Статус: Offline
Это смотря в какие руки попадает ученик. Вот тогда точно все в руках УЧИТЕЛЯ biggrin
 
ovsankaДата: Понедельник, 19.10.2009, 22:32 | Сообщение # 3
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Согласна, учителя разные, но пока урок будет выглядеть как рынок, где есть только потребители , ничего хорошего и интересного не будет.На уроке несет ответственность только учитель.А это не выгодно ни ему ,ни ученикам.
Современный урок -это сотрудничество,когда учителя,ученики и родители соучредители учебного процесса, несут равную ответственность-вот тогда и учиться будет интересно и учить.
Ученик должен стать не обьектом, а субьектом на уроке.Причем активным заказчиком, а не карзиной, куда государство хочет сложить перечень предметов и выдать аттестат, как ценник.


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
Admin26Дата: Вторник, 20.10.2009, 11:50 | Сообщение # 4
Я здесь прописан(а)
Группа: Администраторы
Сообщений: 1494
Статус: Offline
Бесспорно, что лучшее не всегда просто.
И "соучредительство" должен кто-то инициировать.
С моей точке зрения, начать необходимо с инициирования создания реально активно действующих родительских комитетов классов, затем родительского комитета школы, ученического совета. И тогда появиться вероятность создать работающий, а не номинальный Совет школы.
"Путь в тысячу миль начинается с одного шага" (Конфуций)...а иногда, быть может, с письма.... tongue


 
ovsankaДата: Среда, 25.11.2009, 19:52 | Сообщение # 5
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Особистісно зорієнтований підхід у навчанні


Поради психолога вчителям

Особистісно зорієнтований підхід у навчанні грунтується на сприйнятті індивідуальності, самоцінності дитини як носія суб'єктивного досвіду, який складається у неї з перших днів життя. Учень має право на особистісний шлях розвитку та вибір засобів навчальної діяльності в межах її завдань.
Учитель, ставлячись до учня як до особистості, дає йому змогу саморозвиватися й самореалізовуватися, враховує його можливості, особливості, здібності. Взаємодія між вчителем та учнем має будуватися на основі єдності позицій, бажань, а не вимушеного спілкування.
Найголовніше завдання вчителя: максимально активізувати внутрішні ресурси своїх вихованців, щоб вони самі могли успішно впоратися з різноманітними навчальними, а в подальшому - виробничими проблемами. Дітей слід навчити на оптимальному рівні виявляти свій інтелектуально - вольовий і моральний потенціал.
Особистість педагога - лише передумова виховання дитини. Трансляція його позитивних якостей відбувається лише тоді, коли він, встановлюючи зв’язки з дітьми, створює й збагачує їхній досвід емоційних переживань.
Якщо вчитель ставитиметься до учня без справжнього інтересу і поваги, у того не буде жодних підстав сприймати себе як особистість.
Щоб зрозуміти учня, його думки, почуття, вчинки, треба брати емоційну участь у стосунках з ним, навчитися відчувати до нього постійний інтерес. Позиція безпристрасного арбітра згубна для справи.
Такому вчителю, форми і способи діяльності якого статичні, не змінюються від уроку до уроку, від року до року, сьогодні нічого робити в класі.
Якщо учень не сприймає ваших дій (способів впливу) щодо нього, то це означає лише одне: ці дії не відповідають його особистісним особливостям.
Якщо вам потрібно висловити зауваження учневі, то зробити це слід дружелюбно і з повагою до нього. Ваше несхвалення його поведінки в певній ситуації втратить негативний ефект.
Якщо виник конфлікт з учнем, не шукайте способів будь-що утвердити свою правоту. Спробуйте знайти взаємоприйнятні шляхи його розв’язання.
У багатьох своїх учнях учитель вбачає однодумців і спільників. Досягти професійного успіху вчитель може, лише узгоджуючи свої дії з ними.

http://svitschool.at.ua/


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Вторник, 04.01.2011, 23:27 | Сообщение # 6
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Проектна діяльність молодших школярів

http://www.kharkivosvita.net.ua/news/1671


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Воскресенье, 21.08.2011, 22:03 | Сообщение # 7
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
від «24»червня 2011 р. № 1/9-493

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій
Інститути післядипломної педагогічної освіти
Щодо організації навчання вчителів
з використання інформаційно-
комунікаційних технологій

На виконання пункту 3.18 наказу Міністерства від 11.05.11 № 436 «Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року» щодо стовідсоткового оволодіння вчителями загальноосвітніх навчальних закладів до кінця 2011 основ інформаційно-комунікаційних технологій надсилаємо методичні рекомендації щодо навчання вчителів основам інформаційно-комунікаційних технологій.

Додатки: зазначене на 2 арк.

Заступник Міністра Б. М. Жебровський


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Воскресенье, 21.08.2011, 22:03 | Сообщение # 8
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Додаток до листа МОНмолодьспорт
від «24»червня 2011 р. № 1/9-493

Методичні рекомендації щодо навчання вчителів
основам інформаційно-комунікаційних технологій.

Запровадження в навчально-виховний процес шкіл інформаційно-комунікаційних технологій є вимогою часу. На сьогодні, без використання інформаційно-комунікаційних засобів не можливо забезпечити рівний доступ до якісної освіти для всіх учнів.
З початком комп’ютеризації навчальних закладів проводилася і підготовка вчителів. Оволодіння вчителями основами інформаційно-комунікаційних технологій здійснювалось:
- під час навчання в педагогічних навчальних закладах;
- під час курсів підвищення кваліфікації в Інститутах післядипломної педагогічної освіти;
- шляхом самоосвіти;
- шляхом проведення курсів окремими потужними міжнародними ІТ-корпораціями тощо.
З метою забезпечення 100-відсоткового оволодіння вчителями до кінця 2011 року основ інформаційно-комунікаційних технологій Міністерство рекомендує активізувати традиційні, наведені вище, форми організації роботи та запроваджувати інноваційні форми, які були представлені під час Всеукраїнської естафети "Нові горизонти української школи":
- вчитель – вчитель. Ця форма передбачає навчання одних вчителів іншими, які мають навички володіння ІКТ, в межах одного навчального закладу. Досвід впровадження такої форми мають майже всі регіони країни;
- школа – школа. Навчальні заклади, в яких вчителі володіють інформаційно-комунікаційними технологіями беруть шефство над своїми колегами з іншого(их) закладу(ів) з метою підвищення рівня їх ІК компетентності. Досвід подібної роботи мають заклади міста Києва;
- учень – вчитель. Подібна форма спрямована на співпрацю між вчителем і учнем, в ході якої йде двосторонній обмін інформацією. Вона дозволяє вчителям підвищити свій рівень володіння ІК технологіями та покращити взаєморозуміння з учнями. Досвід такої форми роботи не настільки поширений, але він апробований у окремих закладах більшості регіонів країни.
Кожен вчитель загальноосвітнього навчального закладу, незалежно від ступеня, типу, форми власності закладу та рівня своєї кваліфікації, повинен вміти орієнтуватися в інформаційному просторі, отримувати інформацію та оперувати нею відповідно до власних потреб і вимог сучасного високотехнологічного суспільства. А саме:
Створювати:
- текстові документи;
- таблиці;
- малюнки;
- діаграми;
- презентації.
Використовувати:
- Інтернет-технології;
- локальні мережі;
- бази даних.
Здійснювати:
- анкетування;
- діагностування;
- тестування;
- пошук необхідної інформації в мережі Інтернет.
Розробляти власні електронні продукти (розробки уроків, демонстраційний матеріал, )
Поєднувати готові електронні продукти (електронні підручники, енциклопедії, навчальні програми, демонстраційні програми т. п.) у своїй професійній діяльності.
Відповідність рівня володіння вчителями інформаційно-комунікаційними технологіями наведеним вище орієнтовним вимогам мають визначати місцеві органи управління освітою. Міністерство передбачає проведення моніторингу навченості вчителів.
Навчальним закладам, всі вчителі яких відповідають вимогам до рівня володіння ІКТ, районні (міські) відділи освіти видають сертифікат «100 відсотків володіння ІКТ».
З метою заохочення вчителів до оволодіння навичками використання ІКТ органи місцевого самоврядування можуть встановлювати інші форми морального та матеріального стимулювання (щомісячні, квартальні диференційовані доплати вчителям відповідно рівня, преміювання, першочергове постачання засобів ІКТ тощо).

http://ruoord.kharkivosvita.net.ua/menu_pidg.php


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
ovsankaДата: Вторник, 23.08.2011, 12:39 | Сообщение # 9
Я здесь прописан(а)
Группа: Модераторы
Сообщений: 2394
Статус: Offline
Вивчаємо досвід педагогів та наукових діячів

І.П.Підласий "Продуктивний педагог"-настільна книга вчителя


ЗРИ В КОРЕНЬ
 
  • Страница 1 из 1
  • 1
Поиск:

Copyright MyCorp © 2025; Rambler's Top100 KinderNews.info